solyanreklam
sagreklam

Endonezya’nın gözü Bursa’da

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Endonezya Ankara Büyükelçisi Wardana’yı ağırlarken, Bursa’nın dünyada tanıtılmasına önem verdiklerini ve bu çerçevede Endonezya’daki fuarlara da katılabileceklerini söyledi.

Endonezya’nın gözü Bursa’da
  • 06 Mart 2018, Salı 15:07

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Endonezya Ankara Büyükelçisi Wardana’yı ağırlarken, Bursa’nın dünyada tanıtılmasına önem verdiklerini ve bu çerçevede Endonezya’daki fuarlara da katılabileceklerini söyledi.

Endonezya Büyükelçisi Wardana, Bursa programı kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı Tarihi Belediye Binası’nda ziyaret etti. Başkan Aktaş, Endonezya’nın Bursa’ya ilgisinin sevindirici olduğunu söyleyerek, konuklarına kentle ilgili bilgiler verdi.

Bursa’nın 3 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin 4. büyük, ihracatta ise 2. büyük şehri olduğunu anlatan Aktaş, Bursa ve Türkiye’nin yıldızının son dönemde daha da parladığını dile getirdi. Geçen hafta katıldığı Cidde Turizm Fuarı’na dair gözlemlerini de anlatan Başkan Aktaş, Bursa’nın turizm potansiyelinin Ortadoğu’dan yoğun ilgi gördüğünü kaydederek, “Endonezya, mesafe olarak uzak da olsa iyi tanıyıp bildiğimiz bir ülkedir. Endonezya denince Türk halkının yüzünde tebessüm oluşuyor. Hac ve Umre’ye gittiğimizde Endonezyalıların ne kadar saygılı ve düzenli olduklarını da görüyoruz. Ülke nüfusunun 250 milyona ulaştığını biliyoruz. 2018 yılı sonlarında ve 2019’da Endonezya’da yapılacak fuarlara Bursa ve Türkiye olarak katılacağız. Ülkemizi ve Bursa’yı Endonezyalılara yakından anlatacağız” diye konuştu. Başkan Aktaş, fuarların ülkeler arası diyalogda önemli rol üstlendiğine işaret etti.

“Endonezyalılar Koza Han’ı çok beğeniyor”

Bursa’ya daha önce 6 kez geldiğini söyleyen Büyükelçi Wardana ise Endonezya’nın Bursa ile ihracat ve ithalatını arttırmak istediklerini ifade etti. Endonezya ile Türkiye arasında turizmde de önemli gelişmeler olduğunu belirten Wardana, “Endonezyalılar Türkiye’ye gelmeyi çok seviyor. Endonezya’da hac sırası zor geldiği için umreye gitmek isteyen milyonlarca insan var. Umreye gidenlerin birçoğu da Türkiye’ye de uğramak istiyor. Bu kafileden sadece yüzde 1’ini dahi Türkiye’ye çeksek ticarete büyük katkısı olur. İstanbul ve Bursa, Türkiye’de en favori şehirlerden… Bursa’da özellikle Koza Han’ı çok beğeniyorlar. Endonezya’da Türkiye’yi ziyaret edip geri dönenlerden mutlaka ipek kumaş hediye istenir” dedi.

Başkan Aktaş, ziyaretin sonunda Wardana’ya ipek işi tablo ve ipek şal hediye etti.

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık