solyanreklam
sagreklam

Elmasbahçeler´de kolej kalitesinde eğitim

Büyükşehir Belediyesi’nin hayırsever İşadamı Erdoğan Şeremet ve Şeremet ailesinin katkılarıyla yenileme çalışmalarını tamamlayarak hizmete aldığı Salih Şeremet Elmasbahçeler Ortaokulu ile Bursa’da yapımı tamamlanan 17 eğitim kurumunun resmi açılışı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından gerçekleştirildi.

Elmasbahçeler´de kolej kalitesinde eğitim
  • 22 Ocak 2018, Pazartesi 16:43

Büyükşehir Belediyesi’nin hayırsever İşadamı Erdoğan Şeremet ve Şeremet ailesinin katkılarıyla yenileme çalışmalarını tamamlayarak hizmete aldığı Salih Şeremet Elmasbahçeler Ortaokulu ile Bursa’da yapımı tamamlanan 17 eğitim kurumunun resmi açılışı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından gerçekleştirildi. Yeni eğitim dönemine adeta kolej görünümündeki yeni okullarında ‘Merhaba’ diyen öğrencilerin de katıldığı açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gelişmişliğin en önemli göstergesinin eğitim olduğunu kaydederek, Bursa’da son 3.5 yılda sadece Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla okulların yenilenmesine 130 milyon TL harcandığını söyledi.

Kent merkezindeki eski okulların yenilenmesi görevini üstlenen Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Zafer Okulları’nın modern bir eğitim kompleksi olarak eğitime açılmasının ardından Merkez İmam Hatip Lisesi ile Demirtaşpaşa İlkokulu’ndaki inşaatlar hızla yükselirken, Elmasbahçeler Ortaokulu da modern bir eğitim kurumu olarak Bursa’ya kazandırıldı. Gökdere Bulvarına cepheli Elmasbahçeler Ortaokulu, işadamı Erdoğan Şeremet ve Şeremet ailesinin katkılarıyla adeta bir kolej havasında yenilendi. İnşaat nedeniyle başka bölgelerdeki okullara nakledilen öğrenciler yeni döneme kolej görünümündeki Salih Şeremet Ortaokulu’nda ‘merhaba’ dedi.

Salih Şeremet Elmasbahçeler Ortaokulu ile birlikte Bursa’da yapımı tamamlanan 17 eğitim kurumu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından resmen açıldı. Bursa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve protokol üyelerinin katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ortaokulu Bursa’ya kazandıran Şeremet Ailesi mensuplarına teşekkür etti. Bir ülkenin gelişmişliğinin en önemli 2 göstergesinden birinin sağlık diğerinin de eğitim olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da eğitim adına gerçekleştirdi çalışmaların yadsınamaz olduğunu ifade etti. Sadece 2014-2017 yılları arasında Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nce eğitime 130 milyon TL’nin üstünde bir katkının sağlandığını ifade eden Başkan Aktaş, “Ben henüz 2 aylık Büyükşehir Belediyesi başkanıyım. Bu yatırımların yönlendirilmesinde meclis üyesi olarak irademi ortaya koydum. Fakat bu yatırımların yapılmasında en büyük katkının önceki dönem belediye başkanımız Recep Altepe’ye ait olduğunu düşünüyorum. Ona buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Allah’a hamdolsun, Şeremet Ailesi gibi hayırseverlerimiz var. Eğitim başta olmak üzere ülkemizde hem devletin hem de hayırseverlerin katkılarıyla onlarca, yüzlerce güzel çalışmaya imza atılıyor. Bu okulla birlikte diğer 17 eğitim kurumumuz da bunlardan sadece birisi. İnşallah tüm çalışmalar tamamlandığında, Bursamız eğitimde hak ettiği değere kavuşacaktır. Bu güzelliklerde emeği olan başta cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na, milletvekillerine ve çorbada tuzu bulunanlara teşekkür ediyorum. Yapılan yatırımların hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Törende söz alan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise yaptığı konuşmada, Türkiye ve Bursa’da eğitime yapılan yatırımları anlattı. Türkiye’nin son dönemde yapılan yatırımlarla birlikte tekli sisteme geçmeye hazır hale geldiğini belirten Bakan Yılmaz, Bursa’nın bu anlamda iller arasında başı çektiğini söyledi. Salih Şeremet Elmasbahçeler Ortaokulu’yla birlikte 17 eğitim kurumunun, 487 dersliğin ve 190 kişilik pansiyonun hayırlı olması dileğinde bulunan Bakan Yılmaz, “Bursa, eğitime hayırsever desteği anlamında Kayseri’yle yarışıyor. Bizim şu andaki en büyük sıkıntımız ikili eğitim. İkili eğitimi kaldırmak, tekli eğitime geçmek için yeni okullar, yeni dersliklerin yapılması gerekiyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz de bu anlamda Bursa’ya kazandırılan yatırımlardır. Tüm Türkiye’de 58 bin dersliğe ihtiyacımız var. İnşallah Bursa’da olduğu gibi diğer illerde de devlet vatandaş işbirliğiyle bu eksiğimizi gidereceğiz” diye konuştu.

Kükürtlü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu folklor ekibinin sahne aldığı törende, Şeremet Ailesi adına torun Beyza Şeremet de teşekkür konuşması yaptı. Torun Şeremet, Elmasbahçeler Mahallesi’ni, dedesi Salip Şeremet’i ve okulu anlattığı konuşmasında, kamulaştırılarak okul alanına katılan 9 parselin ödemesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından okulun açılışı Bakan Yılmaz, Vali Küçük, Başkan Aktaş ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık