solyanreklam
sagreklam

ÇEVRE BELEDİYECİLİĞİNDE 'YILDIRIM' FARKI

Sürdürülebilir çevre politikası doğrultusunda hayata geçirdiği çalışmalar ile farkındalık oluşturan Yıldırım Belediyesi, geri dönüşüme kazandırdığı atıklarla aynı zamanda ülke ekonomisinde önemli maddi tasarruf sağlanmasına öncülük ediyor.

ÇEVRE BELEDİYECİLİĞİNDE 'YILDIRIM' FARKI
  • 12 Ekim 2018, Cuma 0:00

Çevrenin korunması ve geri dönüşümde öncü projeler gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına yürüttüğü çalışmaları hızla sürdürüyor. Türkiye’de geri dönüşüm konusunda Avrupa standartlarını yakalayarak örnek teşkil eden kurumlardan biri olan Yıldırım Belediyesi, 2018 yılının ilk 9 ayında 18 bin 674 kilogram ambalaj atığı, 983 ton cam atığı ve 30 bin 915 kilogram atık bitkisel yağ topladı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ayrıca 4 bin 367 kilogram pil atığının yanı sıra 340 adet lastik ile bin 394 adet elektronik atık ve bin 668 floresanı geri dönüşüme kazandırarak önemli bir çalışmayı ortaya koydu.

‘ÇOCUKLARIMIZA KARŞI SORUMLUYUZ’

Geri dönüşümün çocukların sağlıklı koşullarda bir yaşam sürmesi için tüm insanlığın yürütmesi gereken önemli bir çalışma olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak çevre koruma ve geri dönüşümü gelecek nesillerimize karşı sorumluluğumuz olarak görüyor, Türkiye’ye örnek ve öncü çalışmalara imza atıyoruz” dedi. Geri dönüşümün çevresel etkisinin ekonomik boyutundan çok daha fazla olduğunu hatırlatan Başkan Edebali, “Etkin geri dönüşüm faaliyetleriyle hava kirliliğini yüzde 90, su kirliliğini yüzde 35 azaltabiliyoruz. Yine su kullanımında yüzde 45, geriye kazandırılan ürünlerin farklılığına göre enerji kullanımında yüzde 60 ile yüzde 90 arasında tasarruf sağlayabiliyoruz. Çevreye duyarlı uygulamalarımızla insan sağlığını tehdit eden durumların önüne geçiyor, çevremizi koruyarak gelecek nesillere bırakıyoruz. Geri dönüşüm sayesinde hem çevremizi koruyor hem de ekonomimize artı değer katıyoruz. Bu bizim çocuklarımıza karşı sorumluluğumuz” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık