solyanreklam
sagreklam

Çankaya 4 Günde 16.275 Haneye Ulaştı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 4 günlük sokağa çıkma yasağı süresince Çankaya'da ihtiyacı olan kimseyi yalnız bırakmadıklarını belirterek, ".

Çankaya 4 Günde 16.275 Haneye Ulaştı
  • 27 Nisan 2020, Pazartesi 2:04

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 4 günlük sokağa çıkma yasağı süresince Çankaya’da ihtiyacı olan kimseyi yalnız bırakmadıklarını belirterek, ”Biz azimle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Çankaya Belediyesi, 23 Nisan’da başlayıp 4 gün süren sokağa çıkma yasağı boyunca 16 bin 275 hanenin kapısını çaldı. Çankaya Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla gıda kolisi dağıtımı, çocuklara kitap armağanı, 65 yaş ve üstüne alışveriş desteği, yasak boyunca tüm vatandaşlara ekmek ve ilaç desteğinde bulundu.

Çankaya Belediyesi 23 Nisan’da başlayıp 4 gün süren sokağa çıkma yasağı boyunca Çankayalıları yalnız bırakmadı. Çankaya Çözüm Merkezi ve Destek Merkezi telefonlarını arayan 65 yaş ve üstü 473 kişiye alışveriş desteği, 715 haneye de gıda yardımı desteği veren Çankaya Belediyesi, 2 bin 236 Çankayalıdan alışveriş, ekmek, ilaç ihtiyaçlarını giderdi. Çankaya Belediyesi ekipleri 4 günlük süreçte, Başkan Alper Taşdelen’in 100. Yılda 100 bin kitap sloganı ile Çankayalı çocuklara 23 Nisan armağanı olarak açıkladığı hizmette ise 5 bin 655 haneyi ziyaret ederek çocuklara kitaplarını ve Atatürk posteri ile Türk Bayrağı ulaştırdı. Çankaya Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla gıda kolisi yardımlarını da sürdürdü. Ekipler, 9 bin 432 haneye gıda kolilerini ulaştırdı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de annesi sağlık çalışanı olan İpek’in yüzünü güldürdü. Kendilerine ulaşan annenin ricasını yerine getirmek için Başkan Alper Taşdelen’in talimatıyla harekete geçen Destek Merkezi ekipleri, İpek’e doğum günü sürprizi yaptı. Çankaya Çocuk Kitapları seti ve Türk Bayrağı da armağan eden ekipler, İpek’in mutluluğuna ortak oldu.

HEM CANI, HEM CEBİYLE UĞRAŞAN HALKIN YANINDAYIZ

Salgın hastalıkla mücadele çalışmaları başladığından bu yana tüm imkanlarla halkın yanında olduklarını ve Çankaya genelinde kamu kurumları, taksiler, taksi durakları, cadde ve sokaklar, muhtarlıklar, eczaneler, Aile Sağlığı Merkezleri, metro ve otobüs durakları gibi vatandaşların sık kullandığı alanlarda düzenli olarak dezenfekte çalışması yaptıklarını kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkileyen yeni tip koronavirüse karşı mücadelemiz her açıdan devam ediyor. Vatandaşlarımız hem canının derdinde hem de cebinin derdinde. Biz de halk sağlığı için her yerde dezenfekte çalışmamızı sürdürürken bir yandan da işinden aşından olan vatandaşlarımıza gıda desteğinde bulunuyoruz. Her koşulda halkımızın yanında olacağız, azimle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Çankayalılar, Çankaya Belediyesinin, 65 yaş ve üstü sokağa çıkma kısıtı bulunan vatandaşlara alışveriş desteği verdiği Destek Merkezi’nin 0 312 458 90 30 numaralı telefonunu arayarak yardım talebinde bulunabilirler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık