solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİRDEN ZABITA HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

BÜYÜKŞEHİRDEN ZABITA HAFTASI ETKİNLİKLERİ
  • 06 Eylül 2018, Perşembe 9:49

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Zabıta Daire Başkanlığı "3-9 Eylül Zabıta Haftası" kapsamında kentte çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinliğe İpekyolu ve Tuşba zabıta müdürlükleri de katıldı. Akköprü Mezarlığı’ndaki Şehit kabirlerinin ziyareti ile başlayan etkinlikler, Cumhuriyet ve Maraş Caddesi’ndeki esnafa karanfil takdimi ile devam etti. Etkinlikler kapsamında Van’da yaklaşık 46 yıl zabıta hizmeti veren Mustafa Hepkul de evinde ziyaret edildi. 

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, Vanlının refahı için 7/24 çalıştıklarını söyledi. 

Zabıta teşkilatlarının 192 yıldır vatandaşların hizmetinde olduğunu aktaran Sevinç şunları ifade etti:

“Zabıta teşkilatımızın 192. yılı münasebetiyle 1-7 Eylül arasında çeşitli etkinlikler planladık. Bu kapsamda ilk olarak Akköprü mezarlığındaki şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Burada dua ettik. Daha sonra esnafımıza karanfil dağıtarak farkındalık oluşturmak istedik. Esnafımızın sorunlarını ve taleplerini dinledik. Bizler zabıta teşkilatı olarak köklü bir teşkilatız. 192 yıldır aynı aşkla halkımızın hizmetindeyiz. Bu anlamda ilimizin düzenine, huzur ve sağlığına emek veren zabıta arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Özellikle Sayın Valimiz ve Sayın Genel Sekreterimizin bizlere çok katkıları var. Bu vesileyle hepsine buradan teşekkür ediyorum.”

Zabıta Haftası çerçevesinde yapılan etkinlikler, saat 19.00’da verilecek akşam yemeği ile devam edecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık