solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENCİLERİ VAN GÖLÜ İLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENCİLERİ VAN GÖLÜ İLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENCİLERİ VAN GÖLÜ İLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR
  • 31 Temmuz 2018, Salı 21:43

Van Büyükşehir Belediyesi “Öğrenciler Van Gölü ile Buluşuyor” projesi kapsamında Bahçesaray ilçesinden gelen 145 öğrenciyi Van Gölü’nde mavi tura çıkarak, Akdamar Adası’nı gezdirdi. 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Büyükşehir Belediyesi, yaz tatili ile birlikte öğrencilere yönelik sosyal aktivitelerini arttırdı. Bu kapsamda 8 kategoride ücretsiz kurs başlatan belediye, ayrıca kırsaldaki öğrencileri de Van Gölü ile buluşturmaya devam ediyor. 

Sabah saatlerinde ilçeden gelen öğrenciler Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına ait araçlarla Edremit İlçesi’nde bulunan marinaya getirildi. Burada deniz otobüslerine binen öğrenciler 1 saatlik tekne yolculuğun ardından tarihi Akdamar adasına gitti.  Adaya giden öğrenciler burada tarihi kiliseyi gezerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Öğrencilerin sevincine ortak olan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, çocukların mutluluğunun kendilerini de mutlu ettiğini söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi olarak yaz tatili boyunca öğrencilere yönelik çok sayıda sosyal faaliyet gerçekleştirdiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Tamer şunları kaydetti:

“Okulların kapanması ile birlikte özellikle kırsal ilçelerimizde bulunan öğrencilerimizi Van Gölü ile buluşturuyoruz. Burada hem göl üzerinden turlar düzenliyor, hem de öğrencilerimizi tarihi Akdamar Adası’na götürüyoruz. Bu kapsamda Bahçesaray Kaymakamımızın talepleri üzerine ilçedeki farklı okullarda okuyan 140 öğrencimizi gezdirdik. İlçelerimizden gelen çocuklarımızın birçoğu ilk defa Van Gölü ile buluşuyor ve hayatlarında ilk kez teknelere biniyorlar. Çocuklarımızın gözlerindeki heyecan ve sevinç bizleri de mutlu ediyor. Çocuklarımıza bu sevinci yaşatan Sayın Valimize ve Belediyemize teşekkür ediyoruz.”

Öte yandan proje kapsamında şu ana kadar bin 645 öğrenci Van Gölü’nde mavi tur fırsatı buldu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık