solyanreklam
sagreklam

Büyükşehir Meclisi'nden ulaşım esnafına müjde:

Büyükşehir Meclisi'nden ulaşım esnafına müjde:

Büyükşehir Meclisi'nden ulaşım esnafına müjde:
  • 10 Ağustos 2018, Cuma 0:00

TEFE-TÜFE ortalaması alınarak destek verilecek

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı devam toplantısında ulaşım esnafını sevindirecek bir karara imza attı. Meclis, kent içi toplu ulaşım yapan otobüs esnafının Büyükşehir Belediyesi’nden her ay düzenli olarak aldıkları 32 bin TL’lik gelir desteğinin her yıl düzenli olarak arttırılması yönünde karara aldı. Başkan Türel “Yılda bir kez yılbaşında TEFE-TÜFE ortalaması alınmak suretiyle esnafımıza fiyat artışı verilir yönünde karar aldık” diyerek esnafa hayırlı olmasını diledi.  

Ağustos Ayı devam toplantısını Menderes Türel başkanlığında gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, ulaşım esnafını yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan ve ulaşım esnafının da izlediği meclis toplantısında toplu ulaşım yapan otobüs esnafına yılda bir kez TEFE-TÜFE ortalaması alınmak suretiyle destek artışı verilmesi yönünde karar alındı.  
Yasal düzenleme ile sorun çözüldü
Antalya’da ulaşım esnafı ile çok güzel bir işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Türel, bu iş birliği kapsamında toplu ulaşımda şikâyet oranının azalarak, memnuniyet oranının arttığını belirtti.  Başkan Türel, sancılı geçen bir sürecin ardından her şeyin yoluna girdiğine dikkat çekerek, “65 yaş üstü yolcuları ücretsiz, emekliler ve öğrenciler gibi pek çok yolcuyu da indirimli taşıyan ulaşım esnafının burada bir kaybı olmaktaydı. Hatta akaryakıt artışı, yedek parça artışı, fiyat artışları gibi maliyet artışlarından kaynaklanan fiyat yükseltilmesine yönelik talepleri oluyordu. Artık arkadaşlar bu işte bir sisteme otomatik bir şeye bağlayalım düşüncesiyle bu düzenlemenin içerisine onu da ekledik. Esnafımıza destek verilmesi yönünde bir kararımız oldu. Bu desteği nasıl yapacağımız konusunda esnaf temsilcileri ve oda başkanlarımız ile Ankara’da o zamanki adıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda pek çok görüşme yaptık. Konunun bir yasal düzenleme ile çözülmesi yönünde bir sonuç ortaya çıktı. Bu konuda yasal düzenleme çıktı. Bunun gereği olarak da Antalya’daki otobüsçüler odamız bir kooperatif kurdu. Böyle bir uygulamayı sisteme bağlamak istedik. Türkiye’de artık bu işin bizim gayretlerimiz sayesinde bir nevi önü açıldı. Bu desteklerinden ötürü Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Her yılbaşında TEFE-TÜFE ortalaması alınmak suretiyle esnafımıza fiyat artışı desteği verilecek” dedi.  Otobüsçüler esnafı Başkanı Yasin Arslan ve ulaşım esnafı da mecliste alınan karar üzerine Başkan Menderes Türel’e teşekkür etti.  
“Sobacılar Çarşısı Antalya’mızın bir değeri”
Başkan Türel, Meclis üyesi Recep Tokgöz’ün Sobacılar Çarşısı’ndaki kira artışı ile ilgili sorusunu da yanıtladı. Başkan Türel, Sobacılar Çarşısı’ndaki mülklerin bir kısmının vakıfların olduğuna dikkat çekerek, vakıfların istemiş olduğu kiranın aşağı çekilmesinin mevzuat gereği mümkün olmadığını belirtti. “Sobacılar Çarşısı Antalya’mızın bir değeri” diyen Başkan Türel, orada kirasını ödeyemediği için tahliye edilme noktasına gelen esnafın yaşadıklarını vakıflardan sorumlu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a da aktardığını ifade ederek, “Sobacılar Çarşısı’ndaki dükkânların mülkiyet devrini biz aldığımızda esnafın sorunu çözülecek” diye konuştu. BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık