solyanreklam
sagreklam

Büyükşehir Meclisi'nde Ulaşım Kararı

'Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları karara bağlamak üzere toplandı.

Büyükşehir Meclisi'nde Ulaşım Kararı
  • 10 Eylül 2018, Pazartesi 0:00
Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları karara bağlamak üzere toplandı. Toplantıda ilçelerdeki toplu taşımacılıkla ilgili önemli bir karar alındı. Alınan kararla ilçelere taşımacılık yapan kooperatiflerin zam talebi vatandaşa yansıtılmadan Büyükşehir Belediyesi’nin formülüyle çözüldü.
Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında toplandı. Toplantıda 39 gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kent içi toplu taşıma araçlarında olduğu gibi elektronik ücret toplama sistemi ile işletmecilik yapan ilçe ve mahallelerdeki araçlarla ilgili indirimli biniş kartı farkı ödenmesi konusu da ele alındı. İlçeler ve bağlı mahallelerine taşımacılık yapan kooperatiflerin zam talebinde bulunması üzerine Büyükşehir Belediyesi’nin zam yapılmaması için indirimli biletlerdeki farkı sübvanse etmesi konusu meclis gündemine geldi. İndirimli biniş için taşımacılık yapan işletmelere ödenmek üzere Kayseri Ulaşım A.Ş.’ye gelir desteği yapılması talebi meclis üyelerince oybirliği ile kabul edildi. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık