solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR HURDA ARAÇLARI TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 16 yaş ile 1998 model arası araçlar ve 1997 model ile daha eski taşıtları hurda olarak teslim almaya devam ediyor.

BÜYÜKŞEHİR HURDA ARAÇLARI TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR
  • 29 Ocak 2019, Salı 13:25


         Ankara Büyükşehir Belediyesi, 16 yaş ile 1998 model arası araçlar ve 1997 model ile daha eski taşıtları hurda olarak teslim almaya devam ediyor.

Hurda araç teslim süresinin 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmasının ardından başvuru sayında artış yaşanıyor.

ANKARA TRAFİĞİ DAHA DA RAHATLAYACAK

Eski teknoloji ile üretilmiş olan ve çevre kirliliği başta olmak üzere trafik akışı, yakıt tasarrufu gibi birçok konuda dezavantajı bulunan araçların toplanması konusunda destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, trafiğin rahat bir nefes almasını sağlayacak olan uygulama kapsamında Başkent’teki hurca araçları topluyor.

2018 yılsonu itibariyle başvuranların sayısı bin 390'u bulurken, teslim alınan araç sayısı bin 277'ye ulaştı.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

         Hurda araç teslimi, Destek Hizmetleri ve Malzeme Temin Şube Müdürlüğü bünyesinde Etimesgut’ta kurulan araç teslim yerine bedelsiz olarak yapılabiliyor.

1998 model ve 16 yaş arası araçlarını teslim eden mükellefler, yeni araç alımlarında ÖTV indiriminden yararlanabilirken, 1997 model ve daha eski araçlarını teslim edenler hem ÖTV indirimi hem de vergi affından faydalanıyor.

ÖTV indiriminden yararlanmak isteyen mükelleflerin notere müracaat ederek hurdaya çıkaracağı aracın madde hükmünden faydalanabileceğine dair belge alması gerektiğini belirten yetkililer, motor ve şasi numaralarının beyan ile örtüşmesi gerektiğine dikkat çektiler.

Başvurular devam ederken, araç sahiplerinin, noterden belgelerini aldıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Başkanlığı bankosuna başvurarak dilekçe işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık