solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR CORONA SONRASINDA DA İSTİHDAMA DESTEK OLACAK

Corona VirüsSalgını küresel bir boyut kazanarak pandemi ilan edilmesi sonrası tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye'nin gündeminde de ilk sırada yer alıyor.

BÜYÜKŞEHİR CORONA SONRASINDA DA İSTİHDAMA DESTEK OLACAK
  • 15 Mayıs 2020, Cuma 1:05

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan İş ve Kariyer Merkezi, iş ve işveren arasında köprü vazifesi olmaya devam ediyor. Merkez, yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını sonrası oluşacak çalışma gücü açıkları ve istihdam odaklı projelerle birlikte çalışmalarına hız kazandıracak.

Corona VirüsSalgını küresel bir boyut kazanarak pandemi ilan edilmesi sonrası tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’nin gündeminde de ilk sırada yer alıyor. Salgına karşı verilen ulusal mücadele devam ederken, virüs sonrasında istihdama yönelik projeler önemini kazanacak. Bu kapsamda istenilen çalışan profilinin yakalanması ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na bağlı İş ve Kariyer Merkezi, çalışmalarına devam ediyor. Gelen başvuruları kategorize ederek bir veritabanı oluşturan merkez, işverenlerin ihtiyaçlarına uygun elemanlarla buluşmasını sağlıyor. İş kaybı yaşayan vatandaşların, türlü sebeplerle eğitimini bırakmış iş bulamayan gençlerin, ilgi alanları ve becerilerini değerlendirerek yeni kariyer seçenekleri bulmada yardımcı olan merkez, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanlar olabilmeleri için İŞKUR ortaklığında eğitimler veriliyor.

ŞAHİN: İSTİHDAMI DAHA GÜÇLENDİRECEK PROJELER HAYATA GEÇİRİYORUZ

Merkez hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaşanan salgın süreci sonrası istihdam merkezli projelerin öneminin artacağının altını çizerek şunları söyledi: “Gençlerimizin burada hangi alanda kendini yetiştirdiyse, buna nerede ihtiyacı yaşanıyorsa bunları birleştirecek bir merkeze ihtiyaç vardı. Bu merkeze başvurduğunuz zaman bu konuda yetişmiş insan kaynağımızla Gaziantep’in sanayisinden tutun turizmine, üretimden tutun kültürel altyapısına kendi kariyer ve eğitim durumunuza, aldığınız eğitim ve tecrübenize göre sizi nerede kariyer sahibi yapabiliriz önce bunu çalışıyoruz. Bu merkezde yapılan çalışma sonrası hangi kurumlarımız var bu kurumların talepleri neler bunu çalışıyoruz. Gerekirse istihdam odaklı eğitici eğitimi aldırıyoruz. Sizlere bu çalışan ihtiyacı olan alana yönelik eğitimler veriyoruz. Bunlar üzerinde sertifika programları hazırlıyoruz. Bu merkezlerin yaptığı çalışma sonunda iş bulmakta zorlanıyorum diyen kardeşlerimizin hem iş bulmasını kolaylaştıracak planlama ve yönetimi gerçekleştiriyoruz hem de kendilerini daha iyi yetiştirecek yani istihdamı daha güçlendirecek projeler hayata geçiriyoruz. Bu yüzden bu merkeze başvursunlar, hizmet alsınlar” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık