solyanreklam
sagreklam

Bursa'da her yer eşit olacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, hafta sonunda Nilüfer ve Yıldırım’ın çeşitli mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

Bursa'da her yer eşit olacak
  • 25 Mart 2019, Pazartesi 14:25
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, hafta sonunda Nilüfer ve Yıldırım’ın çeşitli mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.
CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş ve Millet İttifakı CHP Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun ile birlikte Millet, Arabayatağı, Hacivat, Mimar Sinan ve 75. Yıl Mahalleleri’nde gece geç saatlere kadar dernek ve kıraathane ziyaretleri gerçekleştiren Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem ile birlikte de Görükle’deki Rıza Aga Mübadele Kahvesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bozbey, hem proje önerilerini paylaştı hem de vatandaşların sorularını yanıtladı. Gittiği yerlerde halkın yoğun ilgiyle karşıladığı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, kentsel dönüşüm ve ulaşım sorununa dikkat çekti.

ÖNCELİK ÇOCUKLAR VE GENÇLER
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile birlikte Arabayatağı Mahallesi’nde Muş Kızılağaç Beldesi ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de (Muş KIDER) ziyaret eden Mustafa Bozbey, burada yaptığı konuşmada 31 Mart’tan sonra yapılacak her hizmette, karar süreçlerinde halkın görüşlerinin etkin olacağını belirtti. Önceliğin gençlere ve çocuklara vereceklerini ifade eden Bozbey, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi kaybediyoruz. Onları kazanmak, kucaklamak istiyoruz. Bölgede yeşil alan, park, sosyal, kültürel ve sportif tesis yok. Bunları yapmak zorundayız. İnsan odaklı projeleri hayata geçirdiğimizde, gençler ve çocuklar farklı yollara değil, sosyal, kültürel ve spor alanlarına yönelecek. Hedefimiz bu” dedi.

ÖNCE DOĞRU PLANLAMA
Ulaşım, park ve yeşil alan ile kentsel dönüşüm konularına da değinen Mustafa Bozbey, paydaşlarla birlikte kenti doğru planlayarak işe başlayacaklarını söyledi. Bozbey, “Böylece hizmet ve projeler de insan odaklı olmuş olacak. Kentsel dönüşümü de vatandaşların haklarını koruyarak yapacağız. 31 Mart’tan itibaren Bursa, yeşil ve tarihi kimliğine yeniden dönüşecek” şeklinde konuştu. Hacivat Mahallesi’nde gerçekleştirdiği kıraathane ziyaretinde de vatandaşlara seslenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Bugüne kadar hizmetten yoksun olan yerlere daha fazla dokunacağız. Dengeyi sağlamak zorundayız. ‘Yolun altı ve üstü’ diye bir kavram kalmayacak. Her yer eşit olacak” ifadelerini kullandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, günün son ziyaretini Fidyekızık Ali Yazıcı Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’ne yaptı. Gecenin geç saatinde gerçekleşen ziyarette Bozbey’i, kalabalık bir grup karşıladı. Vatandaşlara teşekkür eden Bozbey, “Hem Yıldırım hem Bursa 1 Nisan sabahına gülümseyerek uyanacak. İnşallah 31 Mart’tan itibaren Bursa’nın dört bir köşesinde her bir sorununu bilen ve proje üreten, Bursa’nın ve Bursalılar’ın adayı olarak çıktığımız yolculukta sizlerin de desteğiyle projelerimizi tek tek uygulamaya başlayacağız. Derdimiz Bursa, Bursalılar’ın mutlu, huzurlu ve güvenli bir kentte yaşaması. Biz insanların gözlerinin gülümsemesi için yola çıktık” dedi. Projelerini anlatan Mustafa Bozbey, ulaşım konusunda Bursa’yı metro sistemiyle buluşturacaklarını söyledi. Bozbey, “Kentin her mahallesinden geçen ve insanların yaşadığı noktalarda istasyonların olduğu bir anlayıştan bahsediyorum. Mevcut yapıda insanlar istasyonlara taşınıyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir sistem yoktur. Raylı sistem yolcunun olduğu yere gider” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık