solyanreklam
sagreklam

Burdur Nitelikli içme suyuna kavuşuyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte 10 bin metreküplük depo ve isale hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

Burdur Nitelikli içme suyuna kavuşuyor
  • 08 Aralık 2017, Cuma 13:49

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte 10 bin metreküplük depo ve isale hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Proje kapsamında Gökpınar Mevkii’nde sondaj çalışmaları, 500 metreküplük su deposu ve terfi istasyonu ile isale hattı ve 10 bin metreküplük su deposu yapımı hızla devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ercengiz, Burdur’a nitelikli içme suyuna kavuşması için Gökpınar Mevkiinde DSİ ile ortak başlattıkları çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Ercengiz, “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ziyareti ile başlattığımız süreçte belli bir yol kat ettik. Devlet Su İşleri ile birlikte yürüttüğümüz projede Burdur Belediyesine ait 10 metreküplük su deposu yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanacak. Arıtma yumuşatma tesisi, isale hattı ve sondajların yenilenmesiyle birlikte söz verdiğimiz gibi nitelikli içme suyuna kavuşacağız. Proje ile Burdur’umuzun hem nitelikli içme suyunun hem de arıza durumlarında bize yetersiz olan su deposunun güçlendirilerek vatandaşımızın susuz kalmasının önüne geçeceğiz. Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık