solyanreklam
sagreklam

Bingöl’de “Öğrenciler Sinema ile Buluştu“

Bingöl’de 45 eğitim kurumunda öğrenim gören 10 bin 245 öğrenci sinemayla buluşuyor.

Bingöl’de “Öğrenciler Sinema ile Buluştu“
  • 07 Aralık 2017, Perşembe 22:45

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler sinemayla buluşuyor.

Protokol kapsamında Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Belediyesi işbirliğiyle 45 okuldaki öğrenciler sinemaya götürülmeye başlandı.

Belirli periyotlarla düzenlenen ve 22 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek olan proje kapsamında merkez ve merkez köylerdeki ilk ve ortaokul seviyesinde eğitim gören 10 bin 245 öğrenci sinemayla buluşacak.

Projeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Protokolün amacı; öğrencilerde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda öğrenim gören öğrenciler, sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı bulacak” denildi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık