solyanreklam
sagreklam

Bilimin en eğlenceli hali BTM’de

Bilimin serüvene dönüştüğü Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) bilime meraklı ziyaretçilerini birbirinden renkli sürprizlerle ağırlıyor.

Bilimin en eğlenceli hali BTM’de
  • 16 Şubat 2018, Cuma 8:34

Bilimin serüvene dönüştüğü Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi  (BTM)  bilime meraklı ziyaretçilerini birbirinden renkli sürprizlerle ağırlıyor.

Gerçekleştirdiği özel faaliyetler ve uygulamalı atölye programlarıyla ailelerin ve çocukların vazgeçilmez adresi haline gelen BTM,  atölye çalışmalarının yanı sıra bilimsel deneylerle de,  fark yaratıyor.  BTM’nin  “Bilim Avcıları”  ekibi, fizikten kimyaya, biyolojiden fen bilimlerine dek birçok farklı temada gerçekleştirdiği deneylerle teorik bilginin pratiğe nasıl dönüştüğünü gözler önüne seriyor.  Geleceğin bilim insanları miniklere unutamayacakları bir deneyim yaşatan Bilim Avcıları, onlarca farklı temada ve geniş bir yelpazede sundukları gösterilerini renkli bir sahne performansı ile taçlandırıyor. Temel bilimler geçmişine sahip özel tiyatro eğitimi alan Bilim Avcıları ekibinin hedefi, bilimin vazgeçilmez denklemi deneysel gözleme dikkat çekmek…  

Dev baloncuklarla görsel şölen…

Zaman aralığı seanslarla belirlenen tema üzerine kurgulu bilimsel deneyler,  çocukların en çok keyif aldığı etkinliklerden sadece biri.  Minik mucitlerin bir başka favori gösterisi ise BTM içindeki karanlık oda da gerçekleştirilen köpükten baloncuk etkinliği… Geniş bir çember yardımıyla oluşturulan dev baloncukların yarattığı görsel şölen,  miniklerin olduğu kadar ebeveynlerinin de ilgisini çekiyor.                                

Bilimsel doğum günü partileri                                                                        

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde bilim meraklıları,  yaş gruplarına göre belirli seans aralığıyla gerçekleştirilen bilimsel deneylerle bilimin eğlenceli yönüyle tanışırken,  Bilim Avcıları tarafından düzenlenen kişiye özel doğum günü organizasyonları da yeni yaşlarını farklı bir etkinlikle kutlamak isteyenler için alternatif sunuyor. BTM’deki bilimsel deneyler ve doğum günü partilerine yönelik ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler http://www.bursabilimmerkezi.org/ adresini ziyaret edebilirler.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık