solyanreklam
sagreklam

Beşiktaş'taki Eczanelere Atık İlaç Toplama Kutusu Dağıtıldı!

Belediyemiz, çevreye ve topluma zarar veren tarihi geçmiş ilaçların ayrıştırılması ve doğr.

Beşiktaş'taki Eczanelere Atık İlaç Toplama Kutusu Dağıtıldı!
  • 12 Haziran 2020, Cuma 1:06


Beşiktaş Belediyesi, ilaçların ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması için ilçedeki eczanelere "Atık İlaç Toplama Kutusu" dağıttı. Sürdürülebilir çevresel farkındalık çalışmaları gerçekleştiren Başkan Akpolat, vatandaşlara çağrıda bulunarak "Evlerinizde bulunan tarihi geçmiş ilaçları eczanelere bıraktığımız atık ilaç toplama kutularına atarak ayrıştırmamıza yardımcı olabilir;toplum ve çevre sağlığına katkıda bulunabilirsiniz" dedi.

Toplumsal duyarlılık yaratmak için çevreci faaliyetler gerçekleştiren belediyemiz, çevreye ve topluma zarar veren tarihi geçmiş ilaçların ayrıştırılması ve doğru şekilde imha edilebilmesi için bir çalışma başlattı. Belediye ekiplerimiz, ilçenin genelinde bulunan tüm eczanelere atık ilaç toplama kutusu dağıttı. Vatandaşlarımız böylece evlerinde bulunan tarihi geçmiş, kullanılmayan ilaçları evlerinin yakınında bulunan herhangi bir eczaneye götürerek bu kutuya bırakabilecek. Komşularımız, ilaçların ayrıştırılması konusunda çalışma gerçekleştiren ekiplerimize de yardımcı olarak çevreye zarar veren tıbbı atıkların atık ilaç toplama kutusu ile kolayca geri toplanabilmesine katkı sağlayacak.

İlaç atıklarının kontrollü bir şekilde toplanmasının çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Akpolat, çalışmayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Akpolat, "İçinde kaldığımız ekolojik dengeye zarar veren atık ilaçları yerinde ayrıştırarak bu zararın önüne geçebiliriz. Eczanelerimize bıraktığımız atık ilaç toplama kutularına getireceğiniz günü geçmiş ve kullanılmayan ilaçlarla Beşiktaş’ta atık ilaçları artık yerinde ayrıştırarak toplum ve çevre sağlığını korumaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık