solyanreklam
sagreklam

BAŞKENTLİ MİNİKLER DİREKSİYON BAŞINDA

Büyükşehir Belediyesi'nin, okul çağındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmaları amacıyla Kurtuluş Parkı içerisinde hizmete soktuğu Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Başkentli minikleri eğlendirirken öğretmeye devam ediyor.

BAŞKENTLİ MİNİKLER DİREKSİYON BAŞINDA
  • 17 Ekim 2018, Çarşamba 0:00

-BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUK YAŞTA TRAFİK EĞİTİMİ 

-MİNİK ÖĞRENCİLERİN, UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALDIĞI ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TRAFİK EĞİTİM PARKI, HER GÜN FARKLI OKULLARI AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

-OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARIN TRAFİK KURALLARINI EĞLENEREK ÖĞRENMELERİ VE ALIŞKANLIK KAZANMALARI AMACIYLA HİZMET VEREN PARKTA BUGÜNE KADAR 45 BİN 725 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALDI

 


Büyükşehir Belediyesi’nin, okul çağındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmaları amacıyla
 Kurtuluş Parkı içerisinde hizmete soktuğu Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Başkentli minikleri eğlendirirken öğretmeye devam ediyor.

3 bin metrekarelik bir alana kurulu olan parkta; yayalardan sürücülere, bisiklet kullanımından servise binme kurallarına kadar her türlü trafik eğitimi veriliyor. 20 dakikalık dersin ardından akülü araçlarda direksiyon başına geçen minik öğrenciler, Ankara’nın minyatürü olarak hazırlanan parkurda, eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. 

UYGULUMALI EĞİTİM

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda yer alan eğitim binası, trafik pisti, kaldırımları, döner- ışıklı ve ışıksız kavşakları, yaya geçitleri, trafik levhaları ve akülü araçlarıyla, Başkent Ankara’nın canlandırıldığı parkurda minikler, trafik kurallarını uygulamalı olarak öğreniyor.

Okulların yoğun ilgi gösterdiği ve “0312 507 15 38” numaralı telefondan randevu alarak öğrencileriyle birlikte geldiği Trafik Eğitim Parkı’nda bugüne kadar 45 bin 725 öğrenci eğitim alırken, eğitim-öğretimin açık olduğu dönemlerde park her hafta çocuklarla dolup taşıyor.

 AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

        Trafik kurallarının önemini, “ağaç yaşken eğilir” prensibiyle küçük yaşlarda, çocuklara aşılayan Büyükşehir Belediyesi, uzman eğitmenler eşliğinde ve güvenli bir ortamda trafik eğitimi veriyor.

         Küçük yaşta trafik kurallarını öğrenmek için öğretmenleriyle birlikte parka gelen çocuklar, trafikle ilgili kuralları teorik ve akülü arabalarla uygulamalı olarak öğrenirken, keyifli anlar da yaşıyor.

          Üst geçitleri, yaya geçitleri, trafik ışıkları, yolları, okul binalarının yer aldığı parkurda ilk kez akülü arabalara binen çocuklar, bu parkurda hem sürücü hem de yaya kurallarını uygulamalı olarak öğreniyor. 

CAN GÜVENLİĞİ

          Trafik eğitimine tabi tutulan çocuklar temel kuralın ve önceliğin can güvenliği olduğunu öğreniyor.

          Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak sunduğu trafik eğitiminden yararlanan çocuklar, trafik kurallarında nelere dikkat etmeleri gerektiğine ilişkin bilgileri uygulamalı olarak çok daha kolay öğreniyor.

 

 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık