BAŞKENT YOLLARI YÖN LEVHALARIYLA DAHA DA KOLAY

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent ulaşımının daha güvenli ve konforlu olmasını sağlamak amacıyla başlattığı yeni yön levhalarının montaj çalışmalarına başladı.

BAŞKENT YOLLARI YÖN LEVHALARIYLA DAHA DA KOLAY
  • 24 Aralık 2018, Pazartesi 10:40

-BAŞKENT’TE YÖN KAYGISINA SON

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BİN 400 YENİ TAKIM SİSTEM LEVHASINI BAŞKENT SOKAKLARINA YERLEŞTİRİYOR

-GÜVENLİ VE KONFORLU SÜRÜŞ KEYFİ İÇİN GEÇTİĞİMİZ AYLARDA İHALESİ TAMAMLANAN BİN 400 TAKIM SİSTEM LEVHASININ MONTAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRE BAŞKANI MÜMTAZ DURLANIK UYARDI:

“SÜRÜCÜ VE YAYA GÜVENLİĞİ İÇİN, YÖN VE İŞARET LEVHA DİREKLERİNİ REKLAM PANOSU GİBİ KULLANMAYIN”

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent ulaşımının daha güvenli ve konforlu olmasını sağlamak amacıyla başlattığı yeni yön levhalarının montaj çalışmalarına başladı.

Başkent’in dört bir tarafında ihtiyaç olduğu tespit edilen, yıpranan ve kullanılamaz hale gelen sistem levhalarını yenilediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mümtaz Durlanık, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatları doğrultusunda vatandaşlarımızın taleplerini bir bir yerine getirmeye çalışıyoruz. Bin 400 takım ve yaklaşık 6 bin yön panelinden oluşan yeni levhaları, şehrin ihtiyaç bulunan noktalarına yerleştirme çalışmalarına başladık” dedi.

“YÖNÜMÜ BULAMIYORUM” SÖZÜ TARİHE KAVUŞUYOR

Başkent’i en ücra köşesine kadar birbirine bağlayan yeni yollar açan, asfaltlara kavuşturan, yıprananları yenileyen, yol çizgilerinden levhalara kadar baştan sona süsleyen Büyükşehir Belediyesi, bu yollardaki güvenlik işaretlerini de tamamlamaya ve yenilemeye devam ediyor.

         Başkent yollarını standartlara uygun hale getirmeye özen gösteren Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda ihtiyaç bulunduğu tespit edilen noktalara yeni sistem levhası yerleştiriyor, yıpranıp, kullanılamaz hale geldiği tespit edilen noktalardaki levhaları da yenileriyle değiştiriyor.

AMAÇ TRAFİK KAZALARINI ÖNLEMEK

         Gece ve gündüz rahatlıkla görülebilecek, ışığın doğru şekilde geri yansıtılmasını sağlayan aynı zamanda Karayolları Genel Müdürlüğü’nün teknik şartnamesinde yer alan standartlara uygun reflektif malzemeler kullanılarak imal edilen yeni yön levhaları, sürücülerin trafik kurallarına uyumunu da kolaylaştırıyor.

          Yön levhaları sayesinde gerek Başkentliler gerekse şehri ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin adres ve yön bulmaları kolaylaşıyor.

“DİREKLERE AFİŞ YAPIŞTIRMAYIN”

          Yeni levhaların montaj çalışmalarının yıl boyu hızlı bir şekilde yapılacağı bilgisini veren Durlanık, yön levhalarına reklam ve broşür asılmaması uyarısında bulundu.

          Reklam ve ilan yapıştırmanın yasak olduğuna dikkat çeken Durlanık, vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermelerini isteyerek, şöyle konuştu:

“Bizim yenilediğimiz veya yeni montajını gerçekleştirdiğimiz işaret ve yön levha direklerimizi bazı vatandaşlarımız reklam panosu olarak kullanabiliyor. Bu gibi durumlarda sürücülerimiz ve yayalarımız levhaları okumakta zorlanıyor ve olumsuz durumlar yaşanabiliyor. Vatandaşlarımızdan ricamız, bu direklerimizi reklam panosu gibi kullanılmaları. Aksi takdirde aykırı davrananlar hakkında, 2918 sayılı trafik kanunun ilgili maddeleri ile 5326 sayılı kabahatler kanunun 42/1 maddesine göre idari ve para cezası uygulanıyor” 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık