solyanreklam
sagreklam

'BAŞKENT MARKET' TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI'NDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kadın kooperatifleri ve yerli üreticileri desteklediği projelerin başında yer alan “Başkent Market”, Ankara’da düzenlenen 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katıldı.

'BAŞKENT MARKET' TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI'NDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
  • 25 Eylül 2020, Cuma 9:20

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kadın kooperatifleri ve yerli üreticileri desteklediği projelerin başında yer alan “Başkent Market”, Ankara’da düzenlenen 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katıldı. ATO Congresium’da 27 Eylül’e kadar açık olacak fuarda Başkent Market’in standında 13 kooperatif ve birliğin yöresel ürünleri tanıtılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınmayı önceleyen projelerle diğer belediyelere örnek olmayı sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yerli üreticilerin özellikle de kadın kooperatiflerinin gelişmesine ve ekonomisine katkı sağlayan projelerinin başında yer alan “Başkent Market” ilk kez bir fuarda görücüye çıktı. Başkent Market, Ticaret Bakanlığı tarafından ATO Congresium’da düzenlenen 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katıldı.

ÜRETİCİYLE TÜKETİCİYİ DOĞRUDAN BULUŞTURAN MARKET MODELİ: BAŞKENT MARKET

Büyükşehir Belediyesi Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren Başkent Market, kadın kooperatifleri ve yerli birliklerden satın alınan yöresel ürünleri, 24-27 Eylül tarihleri arasında açık olacak fuarda tanıtacak.

Türkiye’nin birçok ilinden 150 kooperatifin katıldığı 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’ndaki standında Ankara’da faaliyet gösteren 13 kooperatiften tedarik ettiği ürünleri sergileyen Başkent Market, salçadan turşuya, bakliyattan sirkeye, süt ve süt ürünlerinden et çeşitlerine kadar 407 ürünün tanıtımını gerçekleştiriyor.

BİRÇOK NOKTAYA AÇILMASI PLANLANAN BAŞKENT MARKET MARKA OLACAK

Üretici kooperatifleri ve birliklerinden Halk Ekmek garantisiyle satın aldıkları yöresel ürünleri vatandaşlarla uygun fiyatla buluşturduklarını belirten Halk Ekmek Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu, şu bilgileri verdi:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatıyla Ankara Halk Ekmek Fabrikası olarak ‘Başkent Market’i Ankara üreticisi ve tüketicisinin hizmetine sunduk. 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’na Başkent Market markamızla ilk defa katılıyoruz. Başkent Market’in ikincisini Ekim ayı başında Mamak Şafaktepe’de açmayı planlıyoruz. Yılbaşına kadar Kızılay Sakarya Caddesi, GİMAT, Batıkent Atlantis ile ASKİ Fabrika Satış Mağazamızın içinde Başkent Market açmayı planlıyoruz. Başkent Market olarak Ankara’da sağlıklı gıdanın ulaşım noktası da olacağız.”

“ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİNE 5 MİLYON TL KATKI SAĞLADIK”

Başkent Market standını gezen Velioğlu, kooperatif ve üretici birliklerce üretilen doğal, yöresel ve sağlıklı ürünlerin Başkent Market ile Halk Ekmek’in fabrika satış mağazalarında tüketicilere sunulduğuna dikkat çekerek, “13 kooperatif ile 2 üretici birliğine bugüne kadar 5 milyon TL’ye yakın katkı sağladık. ‘Ankara Kırsalını Güçlendirme Programı’ ile Başkentli yerel üreticiler ile tüketiciler arasında tedarik zincirini kurmayı hedefliyoruz. Ankara’daki marketlere rakip değiliz” dedi.

YERLİ ÜRETİCİLERDEN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Başkent Market sayesinde ürünlerini satma ve fuara katılma imkanı bulan kooperatif üyeleri kendilerine verilen destek için Başkan Yavaş’a teşekkür etti.

Kalecik Hanımeli Kooperatifi Başkanı İmre Bektaş, “El emeğimizle hazırladığımız 8 çeşit ürünümüz var. Biz de bu ürünlerimizle fuara katıldık. Sirke, Kalecik Karası Pekmezi, Ayva Reçeli, Erişte, Cevizli Çörek ve ekmeğimiz çok beğeniliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile çalışmaktan çok memnunuz” derken, Polatlı Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi ortaklarından Nilüfer Kart, “Pancar Pekmezi, Kozalak Reçeli, Portakallı Havuç Reçeli, Sirke çeşitleri, Erişte ve Tarhana çeşitlerini yüzde yüz doğal olarak elde yapıyoruz ve bu ürünlerimizle fuara katıldık. Ürünlerimiz Başkent Market’te satılıyor. Bize bu desteği sağladığı için Başkan Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Tarım, gıda ve hayvancılık gibi farklı türlerde faaliyet gösteren kooperatif ve birliklerinden, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, e-ticaret temsilcilerinden market temsilcilerine kadar pek çok firmanın katıldığı ve “Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme” sloganıyla düzenlenen fuar, 27 Eylül tarihine kadar gezilebilecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık