solyanreklam
sagreklam

BAŞKENT KIŞA HAZIR'

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, 877 araçlık güçlü karla mücadele filosu, 2 bin 360 personel ve 100 bin ton tuz stoğuyla, bu yıl sert geçmesi beklenen kış mevsiminde kar, buz ve soğukla mücadele için hazırlıklarını tamamladı.

BAŞKENT KIŞA HAZIR'
  • 23 Kasım 2018, Cuma 12:05

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜÇLÜ FİLOSUYLA KIŞA HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

-KIŞ AYLARININ SOĞUK, KARLI VE BUZLU GÜNLERİNDE BAŞKENTLİLERİN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI, YOLLARIN GÜN BOYU AÇIK KALABİLMESİ VE SORUNSUZ BİR KIŞ MEVSİMİ İÇİN EKİPLER HAZIR BEKLETİLİYOR

-FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI, YÜKSEK NOKTALAR DAHİL BAŞKENT’İN 50 AYRI NOKTASINDA ANINDA MÜDAHELE İÇİN EKİPLERİ GÖREVLENDİRDİ

-MÜDAHALE EKİBİNİN YANISIRA 2 BİN 360 PERSONEL, 877 ARAÇLIK DEV KARLA MÜCADELE FİLOSU, 100 BİN TON TUZ STOĞUYLA, SERT KIŞ AYLARIYLA MÜCADELE İÇİN BEKLİYOR

-BAŞKENT YOLLARI AYRICA KARLA ETKİN MÜCADELE İÇİN 354 KAMERAYLA GÜN BOYU GÖZETİM ALTINDA TUTULUYOR

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, 877 araçlık güçlü karla mücadele filosu, 2 bin 360 personel ve 100 bin ton tuz stoğuyla, bu yıl sert geçmesi beklenen kış mevsiminde kar, buz ve soğukla mücadele için hazırlıklarını tamamladı.

         Kar küremeden tuza atma araçlarına, kaldırım üzeri kar temizlemeden dozere kadar her türlü karla mücadele aracının yanı sıra deneyimli personeliyle Başkent’in 25 ilçesi ve mahallelerinde (köy), tek bir vatandaşın bile mağduriyet yaşamaması için gece gündüz hazır bekleyen ekipler, bu yıl da Başkent yol ve kaldırımlarını açık tutmak için çalışacak.

354 KAMERAYLA BAŞKENT YOLLARI İZLENİYOR

         Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğunda bulunan tıkalı yolların belirlenebilmesi, tüm yolların gün boyu açık tutulabilmesi ve karla mücadele araçlarının etkin, hızlı bir şekilde yoğun bölgelere yönlendirilebilmesi için Başkent yollarını hem Güvercinlik’teki hem de Merkez’deki kontrol noktasında 354 ayrı kamerayla sürekli takip ediyor.

          Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, “Araçlarımızda bulunan mobil araç takip sistemleriyle, hangi aracın nerede bulunduğunu belirleyebildiğimiz için yoğun olduğu tespit edilen bölgeye en yakın araca telsizle hemen ulaşıp, yönlendirmeyi hızlı bir şekilde yapabiliyoruz” bilgisini veriyor.

100 BİN TON TUZ STOĞU

         Soğuk kış aylarında, Başkent’i etkisi altına alan kar yağışı ve buzlu yolları açık tutarak, özellikle sürücülerin güvenli sürüş yapabilmesi adına 50 kritik noktada sürekli araç beklettiklerini ifade eden yetkililer, Güvercinlik’te bulunan Fen İşleri Daire Başkanlığı Araç Merkezinde de 100 bin ton tuz stoğunun bulundurulduğuna dikkat çekiyor.

           Birçok belediyeye örnek karla mücadele çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele konusunda operatörden laboranta kadar uzman personeli, 7/24 hazır bekletiyor.

PERSONEL BİLGİSİ:

-981 şoför,

-652 operatör,

-286 işçi,

-50 usta,

-273 formen, mühendis, teknisyen, topograf, saha kontrol görevlisi,

-22 çağrı merkezi ve araç takibi bilgi işlem,

-6 laborant,

-90 bölge sorumlusu ve kontrolör memur

ARAÇ FİLOSU:

-100 Bin tuz stoğu

-4 kar küreme ve tuz atma aracı,

-81 unimog kar küreme ve tuz atma aracı,

-81 kürekli ve tuz atma aparatlı kamyon,

-434 normal kamyon,

-75 kamyonet 4x4 arazi aracı,

-57 greyder,

-65 kazıyıcı-yükleyici,

-10 kar bıçaklı kazıyıcı-yükleyici,

-35 loder (lastikli kepçe),

-29 dozer,

-5 rotatif (kaldırım üzeri kar temizleme ve püskürtme aracı),

-1 büyük rotatif.

“MEVSİM ŞARTLARINA UYGUN LASTİK KULLANIN”

         Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele konusunda 7/24 görev başında olduğunu ancak trafikte herhangi bir sorun yaşanmaması için vatandaşlara da görevler düştüğünü belirten yetkililer, “Vatandaşlarımız da lütfen kış şartlarına uygun lastikleri olmadan trafiğe çıkmasın” uyarısında bulunuyor.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık