solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN YAVAŞ’A, HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’teki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören Hukuk Fakültesi öğrencilerini makamında kabul etti.

BAŞKAN YAVAŞ’A, HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET
  • 25 Nisan 2019, Perşembe 12:41

CEREN DAMAR ŞENEL ADI BAŞKENT’TE YAŞAYACAK

-BAŞKENT’TE ÖĞRENİM GÖREN HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

-HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN, SİLAHLI SALDIRI SONUCU HAYATINI KAYBEDEN ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ CEREN DAMAR ŞENEL ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULMASI TEKLİFİ ÜZERİNE BAŞKAN YAVAŞ, HATIRA ORMANI KURULMASI İÇİN TALİMAT VERDİ 

     Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’teki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören Hukuk Fakültesi öğrencilerini makamında kabul etti.

             Başkan Yavaş, kısa bir süre önce öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel adına hatıra ormanı kurulması teklifi üzerine, yer belirlenmesi için talimat verdi.

“HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANIN”

             Başkanlık makamında gerçekleşen kabulde, Başkan Yavaş ilerde meslektaşı olacak hukuk öğrencilerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. 

            Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, öğrencilere doğrudan ve adaletten ayrılmamaları uyarısında bulunan Başkan Yavaş, “Mezun olduğunuzda bazılarınız avukat, bazılarınız ise hakim olacak. Topluma adalet dağıtan bu önemli ve saygın mesleklerin adayları olarak sorumluluğunuz çok büyük olduğunu ve ona göre davranmanız gerekiyor. Her zaman hukukun üstünlüğüne inanın” dedi.

“CEREN DAMAR ŞENEL’İN ADI BAŞKENT’TE YAŞAYACAK”

         Başkan Yavaş’ı ziyaretlerinde Hukuk Fakültesi öğrencileri bir süre önce öğrencisi tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülen Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’i de unutmadılar.

          Heyet içinde yer alan Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, hocaları Ceren Damar Şenel’in adının yaşatılması için Başkent’te bir alana Hatıra Ormanı kurulması teklifinde bulundular. 

         Şenel’in hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü bir kez daha dile getiren Başkan Yavaş, “öğrencilere hocanızın adını en güzel yerde yaşatacağımızdan en ufak kuşkunuz olmasın” diyerek, hatıra ormanın olacağı alanın belirlenmesi için bürokratlarına talimat verdi.

          Görüşmelerin ardından Başkan Yavaş, gelecekteki meslektaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.  

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık