solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN YAVAŞ TASARRUF DÖNEMİNİ BAŞLATTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi’nde tasarruf için düğmeye bastı.

BAŞKAN YAVAŞ TASARRUF DÖNEMİNİ BAŞLATTI
  • 25 Mayıs 2019, Cumartesi 10:25

BÜYÜKŞEHİR KASASI DOLACAK, ANKARALI KAZANACAK

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN TALİMATIYLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜM ŞİRKET, İŞTİRAK VE BİRİMLERİNDE TASARRUF TEDBİRLERİ DEVREYE SOKULDU

-KAMU KAYNAKLARININ ETKİN ŞEKİLDE KULLANILMASI AMACIYLA MAKAM ARAÇLARI DAHİL BELEDİYE BİRİMLERİNDEKİ DİĞER ARAÇ SAYILARI DA AZALTILMAYA BAŞLANDI

-TASARRUF TEDBİRLERİ KAPSAMINDA İLK OLARAK EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ KİRALAMA YÖNTEMİ İLE ÇALIŞAN BİNEK ARAÇ SAYISINI 75’TEN 49’A DÜŞÜRDÜ

-SADECE EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEKİ ARAÇ TASARRUFLA YILLIK 700 BİN TL TASARRUF SAĞLANMASI HEDEFLENİYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi’nde tasarruf için düğmeye bastı.

         Göreve geldiği günden itibaren tasarruf tedbirlerinin artırılmasını isteyen Başkan Yavaş, israfın önüne geçecek, kamu kaynaklarının daha verimli ve etkin kullanımını sağlayacak uygulamaları birer birer hayata geçiriyor.

ÖNCELİK ARAÇ TASARRUFUNDA  

         Başkan Yavaş’ın talimatıyla, Büyükşehir Belediyesi hizmet alımları konusunda tasarruf yapılması amacıyla tüm Belediye birimleri, Genel Müdürlükler, İştirak ve bağlı şirketlerde mevcut araç sayıları azaltılmaya başlandı.

         Kamuda tasarruf dönemine örnek olacak çalışmalar her birimde teker teker devreye sokulurken, ilk etapta gereksiz makam araçları dahil diğer araçların sayısının ihtiyacı karşılayacak seviyeye düşürülmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

İLK TASARRUF ADIMINI EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, giderleri azaltma hedefleri doğrultusunda ilk olarak araç tasarrufu uygulamasını hayata geçirdi.

          EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan binek araçların sayısını azaltarak, 75 olan araç sayısını 49’a düşürdü.       Sadece EGO Genel Müdürlüğü’ndeki araç tasarrufuyla Büyükşehir Belediyesi’nin yılda 700 bin lira tasarruf sağlaması ve elde edilen gelirin Ankaralılara hizmet olarak götürülmesi planlanıyor.

          Başkan Yavaş’ın tasarruf önlemlerinin artırılması yönündeki talimatıyla harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü’nün ardından belediyenin diğer tüm birimleri ve bağlı şirketleri de tasarruf tedbirlerinin kapsamını genişleterek kısa süre içinde teker teker uygulamaya başlayacak.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık