solyanreklam
sagreklam

Başkan Türel 'Uyan Türkiyem'in konuğu oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekerek, “Bu seçimlerde önemli olan şehirlerimizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyabilmektir. Çünkü rakiplerimiz koşturuyor iken biz yaya kalamayız. Onları mutlaka geçmemiz lazım. Şimdiki hedefimiz Antalya’nın şampiyonluğu” dedi.

Başkan Türel 'Uyan Türkiyem'in konuğu oldu
  • 20 Ocak 2019, Pazar 10:40

“Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekerek, “Bu seçimlerde önemli olan şehirlerimizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyabilmektir. Çünkü rakiplerimiz koşturuyor iken biz yaya kalamayız. Onları mutlaka geçmemiz lazım. Şimdiki hedefimiz Antalya’nın şampiyonluğu” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Beyaz TV’de yayınlanan Tahir Sarıkaya’nın sunduğu “Uyan Türkiyem” Programının konuğu oldu. Sarıkaya’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başkan Türel, “Bizim belediyecilik dönemimizde yaptıklarımızla Antalya dünyadaki rakiplerinin önüne geçti. Şimdi hedefi şampiyonluk. Yani dünyada en çok turist ağırlayan şehir olmak” diye konuştu.

Turizmde yakalanan başarı tesadüf değil
Antalya’nın 2018’de turizm açısından son derece başarılı bir yıl geçirdiğini söyleyen Başkan Türel, turizmde yakalanan bu başarının tesadüf olmadığını belirtti. Antalya’nın çevreye duyarlı, hassasiyet içerisinde geliştirilmesi gereken bir şehir olduğuna vurgu yapan Başkan Türel, Antalya’nın Barcelona, Miami, Dubai’yi geride bırakarak en çok konaklamalı turist ağırlayan üçüncü şehir olduğunu belirtti. “Antalya’ya 3.’lük yakışmaz” diyen Başkan Türel, Antalya’yı şampiyonluğa taşıyacaklarını ifade etti. 
En büyük sermayemiz çevre
Antalya’nın en büyük sermayesinin çevre olduğunu söyleyen Başkan Türel Antalya’da 2 olan arıtma tesisi sayısını 32’ye çıkararak 1 milimetre küp suyun arıtılmadan denize bırakılmadığını söyledi. Çevre yatırımlarının turizm açısından önemli olduğunu söyleyen Başkan Türel, “Eğer biz denizimizi kirletmiş olsaydık, denizimiz sahillerimiz mavi bayraklarla donatılmamış olsaydı bu turistler Antalya’ya gelir miydi? Veya Antalya’yı trafik sıkışıklığı ile bıraksaydık, katlı köprülü kavşakları yapmasaydık ya da Antalya’yı çağdaş ulaşım sistemi raylı sistemle adeta demir ağlarla örmeseydik acaba Antalya bu noktada bu kadar turisti ağırlayabilir hale gelir miydi?” diye konuştu. Son 5 senede yapılmış önemli yatırımların Antalya’ya her alanda büyük katkısı olduğunu ifade eden Başkan Türel, “Biz bunları yeterli görmüyoruz Antalya’yı daha ileriye taşıyacağız. Hız kesmeden devam eden bir tempo içerisinde Antalya mutlaka ve mutlaka çok değil birkaç sene sonra dünyada en çok turist ağırlayan şehir olacak” şeklinde konuştu. 
Söz verdiklerimizden fazlasını yaptık
Tahir Sarıkaya’nın yaklaşan 31 Mart seçimlerine ilişkin sorularını da yanıtlayan Başkan Türel, “Antalya’da yaptıklarımın, yapacaklarım açısından çok güçlü bir referans olduğunu özellikle ifade ediyorum. Çünkü benim seçim kitabımı, seçim kataloğumu açtığınızda Menderes Türel’in yapamadığını bulmak gerçekten çok zor. Ama o seçim kataloğunda yer almayanların dahi yapıldığı bir Antalya’dan bahsediyorsak o zaman söz verdiklerimizin de fazlasını yapmışız” dedi.
Herkese eşit hizmet sunma gayretindeyiz
Antalya’da herkese eşit hizmet sunmanın gayreti içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Türel, en güzel ve önemli yatırımları en az oy aldığı yerlerden biri olan Konyaaltı’na yaptığını belirterek, “Biz Konyaaltı bölgesinden az oy alıyoruz diye böylesine bir kısır düşünceyi hizmet eksiği noktasında aklımızın ucundan geçirmedik. Biz Konyaaltı bölgesinde de aynı hizmeti yapıyorken en çok oy aldığımız Kepez bölgesinde de Antalya tarihinin en önemli yatırımlarını raylı sistem dahil, alt yapılar dahil, cadde düzenlemeleri dahil çok başarılı bir şekilde uyguluyoruz.” İfadelerini kullandı.
Antalya’yı geleceğe en güçlü şekilde taşıyacağız
Başkan Türel, 31 Mart seçimlerinin şehirlerin geleceği açısından son derece önemli olduğunun altını çizerek, “Bu seçimlerde önemli olan şehirlerimizi geleceğe en güçlü şekilde, emin şekilde taşıyabilmek. Çünkü rakiplerimiz koşturuyor iken biz yaya kalamayız. Bizim belediyecilikle dönemimizle yaptıklarımızla Antalya gerçekten dünyadaki rakiplerinin önüne geçti. Şimdi hedefi şampiyonluk. Yani dünyada en çok turist ağırlayan şehir olmak. Dünya üçüncüsü olduk. Bu on senede Antalya’mızda, Antalyalı hemşerilerimizin bize vermiş oldukları destekler sayesinde bu hizmetleri yapabilme imkanımız oldu. Hizmet açıklarımız çok hızlı bir çalışma içerisinde tamamlayarak Antalya’mızı geleceğe çok emin adımlarla taşıyoruz.  Çağdaş raylı sistemler, metrolar, liman projeleri, kruvaziyer liman projeleri ile Antalya’ya bir vizyon koyuyoruz. Antalya dünya şampiyonu olacak” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık