BAŞKAN TUNA'YA BÜYÜKELÇİLERDEN YOĞUN İLGİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'ya büyükelçi ziyaretleri devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi'nde makamında ziyaretçi akınına uğrayan Başkan Tuna'nın son ziyaretçileri Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha ile Hindistan Büyükelçisi Shri Sanjay Bhattacharyya oldu.

BAŞKAN TUNA'YA BÜYÜKELÇİLERDEN YOĞUN İLGİ
  • 14 Ekim 2018, Pazar 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA'YA, UKRAYNA VE HİNDİSTAN BÜYÜKELÇİLERİ NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU 

-BAŞKAN TUNA’NIN BİR DİĞER ZİYARETÇİSİ İSE HONJO BELEDİYE BAŞKANI SHİNGE YOSHİDA OLDU 

-BAŞKAN TUNA, KONUKLARINI KARŞILARKEN, “ANKARA SİZLERİN İKİNCİ EVİ” DEDİ

          

           

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya büyükelçi ziyaretleri devam ediyor.

          Büyükşehir Belediyesi’nde makamında ziyaretçi akınına uğrayan Başkan Tuna’nın son ziyaretçileri Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha ile Hindistan Büyükelçisi Shri Sanjay Bhattacharyya oldu. 

BÜYÜKELÇİLER SIRAYA GİRDİ

           Konuklarını ayrı ayrı kabul eden Başkan Tuna, büyükelçilerin tamamını, “Ankara sizlerin ikinci evi” sözleriyle karşıladı.

          Başkan Tuna, Başkanlık makamında ilk olarak Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha'yı kabul etti. Başkan Tuna’ya, “Ukrayna’da iktidarı simgeleyen gürz” hediye eden Büyükelçi Sybiha da, Ankara'da kendisini evinde hissettiğini belirterek, “Öncelikle size Kiev Belediye başkanımızın selamını getirdim. En kısa sürede Ankara’yı ve sizi ziyaret etmek istiyor. Türkiye ile Ukrayna arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yılında aramızdaki ilişkiler stratejik ortaklık düzeyine geldi. Bunu çok önemsiyoruz" dedi.   

           Kiev Belediye Başkanı ile en kısa sürede görüşmek istediğini belirten Başkan Tuna da, “Ülkeler arasında işbirliğinin başlangıç noktaları o iki ülkenin başkentleridir. Ankara'nın kardeş şehri Kiev'in Belediye Başkanını ağırlamaktan memnuniyet duyarım. Ülkeler arasında kurulan işbirliği ilişkileri bu tür ziyaretler arttıkça güçlenir" değerlendirmesinde bulundu.      

 HİNDİSTAN’IN YENİ BÜYÜKELÇİSİ

          Yeni göreve başlayan Hindistan Büyükelçisi Shri Sanjay Bhattacharyya da, Başkan Tuna ile tanışmayı uzun süredir istediğini söyledi. "Ankara'da yaşayacağım için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Sizi tanımaktan büyük memnuniyet duyuyorum” diyen Hint Büyükelçisi, “Zamanla aramızdaki ilişkilerin artarak güçleneceğinden ve birçok ortak proje ve etkinliğe imza atacağımızdan şüphem yok” ifadelerini kullandı.

          Başkan Tuna, İngilizce konuştuğu Hindistan Büyükelçisi Shri Sanjay Bhattacharyya’ya, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak ikili ilişkileri daha ileriye götürmek, daha da güçlendirmek konusunda çalışmaya hazırız” dedi. 

JAPONYA’DAN BELEDİYE BAŞKANI

          Başkan Tuna’nın yoğun büyükelçi kabullerinden sonuncusu Japonya'da bulunan Honjo Belediye Başkanı Shinge Yoshida oldu.

         Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ile birlikte ağırladığı Honjo Belediye Başkanı Shinge Yoshida ile samimi ortamda geçen görüşmede, Honjo kentinde yapılacak Paralimpik Oyunları öncesinde görüş alışverişinde bulunuldu.

          Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ile Japonya'nın Honjo Belediyesi arasında kamp protokolü imzalanacağını söyleyen Sayyıdan, Türk-Japon dostluğunun bu protokolle daha da pekişeceğini belirtti.     

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık