solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bayramlar büyük küçük herkesin bir araya gelerek en güzel anları doyasıya yaşadığı özel ve anlamlı günlerdir. Birlik ve beraberliğin güçlendiği, paylaşma ve dayanışma duygularının pekiştirdiği Kurban Bayramı’nın bu duygu ve düşünceler içerisinde kutlanması en büyük dileğimdir.

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
  • 30 Temmuz 2020, Perşembe 10:07

Kıymetli HemşehrilerimSevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve paylaşmanın simgesi olan bayramlar büyük küçük herkesin bir araya gelerek en güzel anları doyasıya yaşadığı özel ve anlamlı günlerdir. Birlik ve beraberliğin güçlendiği, paylaşma ve dayanışma duygularının pekiştirdiği Kurban Bayramı’nın bu duygu ve düşünceler içerisinde kutlanması en büyük dileğimdir.

Bu yıl Ramazan Bayramı’ndan sonra Kurban Bayramı’nı da dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının gölgesinde kutlayacağız. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin dini vecibelerini sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi için gerekli tüm hazırlıkları yaparken, pandemi ile ilgili önlemleri de ihmal etmedik.
Kurban Bayramı öncesinde merkez ve 19 ilçemizde bulunan kurban satış ve kesim alanlarında yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Hayvansal atıklar nedeniyle karasinek, sivrisinek ile hamamböceği gibi haşerelerin üremelerini önlemek amacıyla hayvan satış yerlerini ilaçladık.
Pandemi tedbirleri kapsamında kurban satış ve kesim alanlarında bayram süresince hijyen kurallarını en üst seviyede uygulayacağız. Kurban kesim işlemlerinin dini kurallara uygun şekilde, hijyenik ortamlarda yapılabilmesi için Kömürcüler, Yeşilbahçe ve Soğuksu mahallelerinde ücretsiz kurban kesim hizmetimiz bu yıl da devam edecek.
Büyük yoğunluğun yaşandığı kesim noktalarında virüsün yayılımını engellemek amacıyla randevu sistemi uygulayacağız. Kurban kesimlerinin sadece belirlenen yerlerde yapılması noktasında hassasiyet göstereceğinize inanıyorum.
Sevgili Antalyalılar
Ailenizle, sevdiklerinizle huzur içerisinde bir bayram geçirmeniz için Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak tüm birimlerimizle görev başında, sizlerin hizmetinde olacağız. Siz kıymetli hemşehrilerimizden ise kurban kesim alanları başta olmak üzere bayram boyunca sosyal mesafe kurallarına uymanızı, maske kullanarak hijyene dikkat etmenizi önemle rica ediyoruz.
Kıymetli hemşehrilerimizin bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesini sağlamak adına toplu ulaşımı bu bayramda da ücretsiz yaptık. Büyükşehir Belediyemizin işlettiği resmi plakalı otobüsler, Antray ile nostalji tramvayı 4 günlük Kurban Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak.
Değerli Hemşehrilerim
Bayramın tüm dünyaya, ülkemize, şehrimize başta sağlık olmak üzere mutluluk, huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini dilerim. Birlik ve beraberlikten, barış ve mutluluktan yana tüm değerlerimizi koruduğunuz nice bayramlar dileğiyle Kurban Bayramınızı kutlarım.
Muhittin BÖCEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık