solyanreklam
sagreklam

Başkan Bozbey’in özel konuğu

Nilüfer Belediyesi’nin sözlü tarih ve araştırma projesi “Nilüfer’in Hikayesi”nde yer alarak kaynak kişi olan Tahtalı Mahallesi sakini 79 yaşındaki Saime Çalışır’ın çekimler sırasında dile getirdiği isteği gerçekleşti.

Başkan Bozbey’in özel konuğu
  • 29 Ocak 2018, Pazartesi 23:55

Nilüfer Belediyesi’nin, kentin sosyal ve kültürel mirası ile unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve görenekleri gün yüzüne çıkarmak amacıyla 2011 yılından bu yana sürdürdüğü sözlü tarih ve araştırma projesi “Nilüfer’in Hikayesi”nde yer alarak Tahtalı Mahallesi ile ilgili bilgilerini paylaşan 79 yaşındaki Saime Çalışır, çekimler sırasında bir de istekte bulunmuştu.

 

“Nilüfer’in Hikayesi” çekimleri sırasında önce 79 yıllık mazisini  paylaşan Saime teyze ardından da “Mustafa Bozbey’i görmek istiyorum. Bana hususi ziyarete gelsin. Kendi yöremizin çocuğu. Onun kazanmasını, yükselmesini istiyorum” demişti. Saime teyzenin bu isteği gerçekleşti ve Başkan Bozbey tarafından makamında ağırlandı. Saime Çalışır ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Mustafa Bozbey, bilgi ve paylaşımlarıyla projeye desteğinden dolayı da elini öperek teşekkür etti. Bozbey, samimi tavırlarıyla zaman zaman kahkaha dolu anlar yaşatan, Saime teyzeye kendisini Tahtalı Mahallesi’ndeki evinde ziyaret edeceği sözünü de verdi.

NİLÜFER’İN HİKAYESİ’NİN İKİNCİ BÖLÜMÜ GELİYOR

Öte yandan Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden Onur Ulutaş’ın proje koordinatörlüğünde 2011 yılından bu yana sürdürülen sözlü tarih ve araştırma projesi “Nilüfer’in Hikayesi”nin büyük beğeni toplayan birinci bölümünün ardından ikinci bölümü de tamamlandı. Özlüce’den Beşevler’e, İhsaniye’den Gölyazı ve Ürünlü’ye kadar 45 mahallede yaklaşık 500 kişiyle gerçekleştirilen sözlü tarih araştırmalarıyla kent belleğine katkı koymak isteyen Nilüfer Belediyesi, aynı zamanda “Nilüfer’in Hikayesi”ni kitap haline getirerek, gelecek kuşaklara da aktarmayı hedefliyor. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık