solyanreklam
sagreklam

Başkan Bozbey’i duygulandıran hediye

Altınşehir Taksi Durağı’nı ziyaret eden Başkan Mustafa Bozbey, kendisine yapılan sürprizle duygu dolu anlar yaşadı. Bozbey’e, rahmetli babası Hasan Bozbey’in oda kayıt belgesi ve taksicilik yaptığı dönemde kullandığı taksinin maketi hediye edildi.

Başkan Bozbey’i duygulandıran hediye
  • 29 Ocak 2018, Pazartesi 18:07

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, her hafta cuma günleri makamını Nilüfer’in farklı bir mahallesine taşıyarak vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinlemeye devam ediyor. Bu hafta makamını Altınşehir Mahallesi’ne taşıyan Bozbey, gün boyu halkla beraberdi.

 

Bozbey, önce Nilüfer Belediyesi’nin tek tip taksi durağı uygulaması kapsamında yenilediği Altınşehir Taksi Durağı’nı ziyaret etti. Başkan Bozbey’in Altınşehir Taksi Durağı ziyaretine abisi Ramis Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri Lütfü Günenç ve Mustafa Öztürk ile Altınşehir Mahalle Muhtarı Celal Boyoğlu da katıldı.

 

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu ile birlikte Başkan Bozbey’i durakta konuk eden taksiciler, durağın yenilenmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi. Ziyarette Bozbey bir sürprizle de karşılaştı. Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Hasan Topçu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e, rahmetli babası Hasan Bozbey’in oda kayıt belgesi ve taksicilik yaptığı dönemde kullandığı aracın maketini hediye etti. Hasan Topçu, “Babanız Hasan Bozbey, odamızın 3201 nolu üyesiydi. Allah rahmet eylesin. Sizler onun çocukları olarak esnafımıza büyük katkılar veriyorsunuz. Bizler bu konuda sizlere minnettarız. Kendisi o dönemde 16 AZ 541 plakasını kullanıyordu. Arabasının maketini yaptırarak taksici esnafı olarak sizlere teşekkür etmek istedik” dedi. Hediyenin kendisini çok duygulandırdığını  ifade eden Başkan Mustafa Bozbey de, şoförlüğü 1965 yılında bu araçta öğrendiğini söyleyerek anılarını aktardı. Başkan Bozbey, Hasan Topçu ve taksici esnafına bu anlamlı hediyeden dolayı teşekkür etti.

 

Başkan Bozbey, Altınşehir Taksi Durağı ziyaretinin ardından Altınşehir Mahalle İletişim Merkezi’nde çini eğitimi alan kadınlarla bir araya geldi. Kadınların çalışmalarını inceleyen Bozbey, taleplerini de dinledi.

 

BOZBEY’DEN PAZAR ALANI MÜJDESİ

 

Başkan Burada karavanına geçen Bozbey, Altınşehir Mahalle Muhtarı Celal Boyoğlu ile görüştü. Görüşmede mahallede yapılan çalışmalar ve ihtiyaçlar ele alındı. Mahallede yapılması gerekenler hakkında Muhtar Boyoğlu ile fikir alışverişinde bulunan Başkan Bozbey, bölgeye merkezi bir pazar alanı kazandırmak istediklerini söyledi. Mahalle Komitesi’nin böyle bir talebi olduğuna dikkat çeken Bozbey, yaklaşık 300’e yakın tezgahın ve otoparkın olduğu bir pazar yeri yapılacağını belirtti. Bozbey, “Burada yapacağımız pazar yerinin Altınşehir, 23 Nisan, Ertuğrul ve 29 Ekim Mahallesi’ne hizmet etmesini planlıyoruz” dedi.

 

Altınşehir Mahallesi Muhtarı Celal Boyoğlu da, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e mahalleye yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Gün boyu Altınşehir Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşen Başkan Bozbey, kendisinden randevu talep eden herkesle Başkan Burada karavanında bir araya geldi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık