solyanreklam
sagreklam

Başkan Albayrak Çorlu Kitap Fuarı'nın Açılış Törenine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bu yıl 9'uncusu düzenlenen Çorlu Kitap Fuarı'nın açılış törenine katıldı.

Başkan Albayrak Çorlu Kitap Fuarı'nın Açılış Törenine Katıldı
  • 09 Şubat 2019, Cumartesi 11:20

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bu yıl 9'uncusu düzenlenen Çorlu Kitap Fuarı'nın açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde Başkan Kadir Albayrak'ın yan sıra; Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fuar açılışında bir konuşma gerçekleşen Başkan Kadir Albayrak, "Geleneksel hale gelen 9. Çorlu Kitap Fuarı'na hoş geldiniz. 1 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye'nin sayılı metropolleri arasında yer alan Tekirdağ tarım, hayvancılık, sanayi, ticaret ve lojistik alanlarının yanı sıra kültür, sanat ve eğitim alanlarında da hızla gelişiyor. Tekirdağ ilimizin en büyük ilçesi olan Çorlu'da böylesine büyük çaplı bir Kitap Fuarı'nın düzenleniyor olması ve geleneksel hale gelmesi bunun en önemli göstergesidir. "10 Gün 30 Yazar" sloganıyla düzenlenen 9. Çorlu Kitap Fuarı'nda farklı türlerde eserler kaleme alan, Türkiye'ye mâl olmuş yazarlarımızı, okurlarla ve öğrencilerimizle buluşturuyor olmak bizler için gurur kaynağıdır. 10 gün boyunca devam edecek Kitap Fuarı'na katılın yüksek olması ve vatandaşlarımızın daha fazla kitap alarak daha fazla okuması en büyük dileğimizdir." dedi.

Çorlu Belediyesi, Trakya Koleji, Orion Alışveriş Merkezi ve Korza Fuarcılık'ın işbirliğinde Orion AVM'de düzenlenen 9. Çorlu Kitap Fuarı'nda içlerinde Ahmet Ümit, Emel Sarıkurt, Ramis Çınar, Şermin Yaşar, Müge İplikçi ve Armağan Portakal gibi isimlerin de bulunduğu 30 yazar, Tekirdağlı kitapseverler ile buluşacak. 8 Şubat'ta başlayan Kitap Fuarı, 17 Şubat Pazar günü son bulacak. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık