solyanreklam
sagreklam

Başkan Aktaş'tan çocuklara 'hayat' dersi

Doğa Koleji'nde öğrencilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleceğin yöneticilerine tecrübelerini ve Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa için yaptıkları yatırımları anlattı.

Başkan Aktaş'tan çocuklara 'hayat' dersi
  • 15 Aralık 2018, Cumartesi 12:15

14 Aralık 2018

BASIN BÜLTENİ

 

Başkan Aktaş’tan çocuklara ‘hayat’ dersi

 

BURSA - Doğa Koleji’nde öğrencilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleceğin yöneticilerine tecrübelerini ve Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa için yaptıkları yatırımları anlattı.

 

Özlüce Doğa Koleji öğrencileri tarafından organize edilen etkinliğin konuğu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş oldu. Okula gelişinde minikler tarafından çiçeklerle, salona girişinde de alkışlarla karşılanan Başkan Aktaş, ‘yoğun katılımın olduğu etkinlikte’ öğrenciler adına Ömer Yalçın Bayraktar ve Beyzanur Soycan’ın sorularını cevaplayarak, düşüncelerini dile getirdi. Özlüce Doğa Koleji Kampus Müdürü Aslıhan Çelik ve İlkokul Müdürü Banu Geylani’nin ev sahipliği yaptığı konferansa, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay da katıldı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı konuşmada, öğrencilere insan haklarına ve özellikle de anne hakkına saygılı olmaları tavsiyesinde bulundu. Türk toplumunda anneye ayrı bir önem verildiğini, anne hakkının baba hakkından önce geldiğini vurgulayan Başkan Aktaş, çocuklardan ailelerini üzmemelerini ve onların sözlerinden çıkmamalarını istedi. İnsan haklarının kaynağının insanın doğası ve bu doğanın özünde bulunan insan onuru olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, tüm bireylerin bu haklara ‘hiçbir ayrım gözetmeksizin’ eşit şekilde sahip olduğunu ifade etti. İslamiyet’e göre insan haklarının bizzat insanın varlığında bulunduğunu belirten Başkan Aktaş, “Cinsiyeti, rengi, ırkı, dili kültürü ne olursa olsun, herkesi kardeş kabul eden inancımızın insan hakları buna göre şekillenmiştir” dedi. Toplantıda çocuklara derslerine iyi çalışmaları tavsiyesinde de bulunan Başkan Aktaş, “İnancımıza göre cennet, annelerin ayakları altındadır. Bakın, baba hakkı değil anne hakkı. Çünkü onların üzerimizde emeği çok büyük. Asla ödenmez. O yüzden anne ve babalarımızı asla kırmamalıyız. Derslerimize sıkı şekilde çalışmalıyız. İleride hangi meslekten olursak olalım, işimizi en iyi şekilde yapmalıyız” diye konuştu.

 

Başkan Aktaş, konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin insana yönelik faaliyetlerini de anlattı. Bursa’da görevi devraldıktan sonra hızlı bir şekilde çalışmaya başladıklarını, ihtiyaç olan tüm yatırımlara hız kazandırdıklarını, birçok yatırıma start verdiklerini belirten Başkan Aktaş, hedeflerinin yaşanabilir bir Bursa olduğunu kaydetti. Başkan Aktaş, başlattıkları hizmetlerde insana, özellikle de geleceğin idarecileri olan çocuklara dokunduklarını ifade etti. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde öğrencilerin düşünerek bir şeyler üretme, insanlığa yeni buluşlar kazandırma yeteneğini kazandığını vurgulayan Başkan Aktaş, şehrin neredeyse her bir mahallesinde tesis edilen, işletmesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen spor kampüsleriyle genç nesilleri zararlı bağımlılıklardan kurtardıklarını söyledi. Başkan Aktaş, ulaşım ve engellilere yönelik faaliyetlerde de Türkiye çapında haklı üne sahip olduklarını hatırlattı. 1,5 yıl önce görevi devralır almaz ulaşım sıkıntısına eğildiklerini, akıllı kavşak uygulamalarıyla trafikte yüzde 40’lara varan rahatlama sağladıklarını söyleyen Başkan Aktaş, 2 yıllık projeksiyonda şehirde ulaşım sıkıntısının tamamen gündemden kalkacağını ifade etti. Konuşmasında engelliler konusuna da değinen Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve desteği sayesinde günümüzde artık engellilerin topluma karışabildiğini vurguladı. Bursa’da da engellilere yönelik birbirinden farklı ve işlevsel onlarca etkinliğe imza attıklarını ifade eden Başkan Aktaş, dezavantajlı grupların hiçbir konuda zorluk yaşamasını istemediklerini kaydetti.

 

Konferansın ardından Özlüce Doğa Koleji Kampüs Müdürü Aslıhan Çelik ile İlkokul Müdürü Banu Geylani, Başkan Aktaş’ı zeytin ağacı fidanı hediye etti.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık