solyanreklam
sagreklam

Barakazi, “Engelleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Bingöl Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellilere yönelik program düzenlendi.

Barakazi, “Engelleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz.
  • 07 Aralık 2017, Perşembe 21:41

Engelli vatandaşlara yönelik 4 bin metrekare iz yolu yapılarak, 5 ayrı noktaya engelli araç şarj istasyonları kurulduğunu belirten Barakazi, “Engelleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Baharla birlikte yapımına başlayacağımız engelsiz binayı da hizmetinize sunacağız” dedi.

Bingöl Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellilere yönelik program düzenlendi.

Öğretmenevi’nde düzenlenen programa, Bingöl Valisi Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, Emniyet Müdürü Metin Akay, Belediye Meclis Üyeleri Halim Sugü, Abdulhamit Akarca, engelli dernek başkanları ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Programda konuşan Vali Mantı, “Öncelikle bu güzel ortamı sağladığı için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizin ve milletimizin her alandaki gelişmeleri engelli kardeşlerimize de yansıdı. Ülkemiz, nimetler arttıkça bu nimetleri vatandaşlarına uygun bir şekilde aktarmaya çalışıyor. Devletimiz güçlendikçe imkânlarda artmaya devam edecektir. Ülkemizin ve milletimizin birliği ve beraberliği bozulmasın, hepinize teşekkür ediyorum ve gününüze kutluyorum” dedi.

BARAKAZİ, “ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Bingöl Belediye Başkanı Barakazi ise engellilere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında dernek başkanlarıyla sürekli istişare içerisinde olduklarını söyledi.

Belediyenin engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Barakazi, şunları söyledi: “Engelli vatandaşlarımıza her anlamda destek olmak için elimizden geneli yapıyoruz ama burada üç önemli hususa değinmek istiyorum. Bizden önce Bingöl’de engelli iz yolu yoktu, 4 bin metre civarında iz yolu yaptık. Önümüzdeki süreçte bu iz yollarını arttırmayı düşünüyoruz. Akülü aracı olan engelli arkadaşlarımız için kentimizin beş ayrı noktasına şarj istasyonları kurduk. Engelli rampalarıyla ilgili hala bir takım sorunlar var bunların farkındayız, bu alanda da iyileştirmeler yapacağız İnşallah.”

İlkbaharla birlikte engelsiz binanın yapımına başlayacaklarını belirten Barakazi, “Engelli kardeşlerimiz için engelsiz bir bina inşa ediyoruz. Bu binamız tüm engelli arkadaşlarımızın evi niteliğinde olacak ve burada birçok faaliyet yürütülecek. Baharla birlikte binamızın inşaatına başlayacağız ve bittiğinde sizlere vereceğiz. Engelli arkadaşlarımızın sorunlarına çözüm üretme noktasında dernek başkanlarımızla sürekli iletişim içerisindeyiz. Engelleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu duygularla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nüz kutlu olsun diyorum” diye konuştu.

KORKUTATA: “BİNGÖL BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engellilerin sorunlarının mücadelesi noktasında ulusal bir gün olduğunu belirten Altı Nokta Körler Derneği Şube Mücahit Korkutata ise, “Elbette sosyal devlet bu engellilerle ilgili çalışmaları kapsayıcı bir şekilde tamamlamaktadır. 2002’den itibaren devletimizin engelliler için yürüttüğü 2022 yasasıyla evde bakım maaşları, 3 aylık maaşlar, sosyal yardımlar, rehabilitasyon yardımlar yapılmakta, eğitsel ve sosyal alanda yapılmaktadır. Bu çalışmalar engellilerin topluma kazandırılması hususunda son derece değer bulmuştur. Bu çalışmalarla beraber engelliler toplumda bütünleşerek, vücut olmuşlardır. Bu anlamlı günde böylesi bir program düzenleyen Bingöl Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Bütün engelliler bir araya geldik bir dayanışma içerisindeyiz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Program, kahvaltı ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık