solyanreklam
sagreklam

Balıkesir'da ''Çat Kapı'' oyununa büyük ilgi

Kültürel etkinliklerine aralıksız devam eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta yoğun ilgi gören 'Çat Kapı' adlı komedi oyununu yoğun talep nedeniyle yeniden seyirciyle buluşturdu. Tiyatro severler bu kez de oyuna büyük ilgi gösterdi.

Balıkesir'da ''Çat Kapı'' oyununa  büyük ilgi
  • 21 Mart 2019, Perşembe 12:35

Kültürel etkinliklerine aralıksız devam eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta yoğun ilgi gören “Çat Kapı” adlı komedi oyununu yoğun talep nedeniyle yeniden seyirciyle buluşturdu. Tiyatro severler bu kez de oyuna büyük ilgi gösterdi.

Balıkesirli tiyatro severlerin geçtiğimiz hafta yoğun ilgi gösterdiği Uygur Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen “Çat Kapı” adlı oyun, yoğun istek üzerine yeniden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi tarafından seyirciyle buluşturuldu. 19 Mart Salı akşamı saat:20.00’de başlayan oyuna bu kez de ilgi gösteren Balıkesirliler, Salih Tozan Kültür Merkezi Salonu’nu doldurdular.

USTA OYUNCUYA SAYGI DURUŞU

“Çat Kapı”nın ilk iki oyununda baba rolünü canlandıran, ardından rahatsızlanarak oyunu bırakmak zorunda kalan Ümit Yesin’in, oyun sabahı hayatını kaybettiği haberini alan ekip arkadaşları, sahneye Yesin’in fotoğrafıyla çıktılar. Büyük bir çoğunluğumuzun “Çiçek Taksi” ile tanıdığı, “Cennet Mahallesi” ile daha da çok sevdiği usta tiyatro ve dizi oyuncusu Ümit Yesin’in vefatı üzerine ekip arkadaşları adına üzüntülerini dile getiren Somer Karvan “Baba rolünü sevgili Ümit Yesin sergiliyordu. 2 oyun oynadıktan sonra rahatsızlık geçirdi. O zamandan bu güne kadar da tedavi görüyordu bu sabah haberini aldık ki onu kaybetmişiz. Şu anda İstanbul Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinde Ümit Yesin için saygı duruşunda bulunuluyor. Sizlerden de ricam 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmamız” dedi.

BİRÇOK DEFA ARA ALKIŞ ALDILAR

Üzücü haber üzerine oyuna buruk başlayan oyuncular; Selçuk Soğukçay, Bilge Şen, Somer Karvan, Lemi Filozof, Burcu Tuna, Burcu Cavrar ve Güray Yazıcı oyun sırasındaki performanslarıyla seyircilerden birçok defa ara alkış aldılar.

Oyun sonunda, oyunculardan Somer Karvan; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu’ya kendilerini tekrardan seyirciyle buluşturdukları için teşekkür etti.

TÜRK TİYATROSU’NUN BAŞI SAĞ OLSUN

Konuşmasına Uygur Sanat Tiyatrosu oyuncularına ve ekibine teşekkür ederek başlayan Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu “Bugün üzüntülü bir haber aldık, Türk Tiyatrosu’nun başı sağ olsun. Çok değerli tiyatro ve dizi oyuncusu Ümit Yesin’i kaybettik. Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Şimdiye kadar Türk Tiyatrosu’na olan hizmetlerden dolayı da kendisine teşekkür ediyorum. Ona bir alkış gönderelim. Mekânı cennet olsun” dedi.

ÇİÇEK PARALARI TEMA’YA

14 Mart Perşembe günü sahnelenen oyunda izdiham yaşandığını ve seyircinin bugünde salonu doldurduğunu dile getiren Yolcu “Birçok seyircimizin ayakta kalması üzerine biz de genel sanat yönetmenimizle görüştük. Ayakta kalanlar için ve yoğun istek üzerine oyuncularımızdan bir daha rica ettik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar, geldiler. Teşekkür ediyorum. Bugün sizler adına kendilerine çiçek takdim edecektik. Fakat çiçekler kuruyor, atılıyor. Biz bundan sonra çiçek yerine o çiçeğin parasını TEMA Vakfı’na bağışlıyoruz. Tiyatronun değerli ustası Bilge hanımla arada sohbet ediyoruz. Tiyatronun bir sevda olduğunu hanımefendi sağ olsun bizlere gösterdi. İstanbul’da rahat bir şekilde evinde oturup keyfine bakabilirdi. Onun bu tiyatro aşkı için hepinizden kocaman bir alkış istiyorum” dedi.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı olarak; hem yetişkinler için hem de çocuklar için tiyatrolar getirmeye devam edeceklerini belirten Yolcu “Kültür-sanat etkinliklerimiz aralıksız devam edecek. Zahmet buyurup buralara kadar geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık