solyanreklam
sagreklam

Balıkesir Yatırımcıları Bekliyor

Uluslararası yatırımcıların, otel gruplarının ve fon yöneticilerin şehir planlamacıları ile buluştuğu dünyanın önde gelen emlak pazarı MIPIM 2018’de Balıkesir rüzgârı esiyor.

Balıkesir Yatırımcıları Bekliyor
  • 17 Mart 2018, Cumartesi 13:44

Uluslararası yatırımcıların, otel gruplarının ve fon yöneticilerin şehir planlamacıları ile buluştuğu dünyanın önde gelen emlak pazarı MIPIM 2018’de Balıkesir rüzgârı esiyor.

Eşsiz doğası, Marmara ve Ege Denizi’ne uzanan eşsiz kıyıları, yer altı ve yer üstü kaynakları ile yatırımcıların odak noktası konumuna gelen Balıkesir, 2016 ve 2017 yıllarında en çok menkul kıymet değer artışı yaşayan il olarak da adeta tüm dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da MIPIM Fuarı’nda açtığı stant ile Balıkesir’i yatırımcılara tanıtan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin standı yoğun ilgi gördü.

Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2018 Uluslararası Gayrimenkul, Emlak ve Yatırım Fuarında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin stant açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki gerçekleştirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediye’sinin geliştirdiği vizyon projeler hakkında Genel Sekreter Mehmet Gürbüz, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz ve Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Ahmet Şahan tarafından katılımcılara bilgiler verildi.

YATIRIMCILARI BALIKESİR’E BEKLİYORUZ

MIPIM 2018 Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, tabiat varlıklarının yanı sıra, sanayi alanları, limanıyla, kara ve hava ulaşımındaki kolaylıkların hepsinin bir arada buluştuğu Balıkesir’e yatırım yapmak isteyenlerin geç kalmadan Balıkesir’e gelmelerini beklediklerini dile getirirken; aksi halde geç kalmalarının pahalıya mal olacağını söyledi. MIPIM 2018 Fuarı’nın ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığı, yatırımcıyı kendilerine çekmek için illerin büyük gayret sarf ettiği bir fuar halini aldığını dile getirirken; özetle şunları söyledi; “Balıkesir yüz ölçümü olarak oldukça büyük bir coğrafyaya sahip. Aynı anda 4 mevsimi yaşabileceğiniz ender şehirlerden bir tanesi. Kendine has kültürel dokularının yanı sıra, sanayi alanındaki atılımları ile sadece Türkiye’nin değil, Avrupa ve hatta dünyanın odak noktası halini alan Balıkesir’de 2018 yılında yatırım atağı bekliyoruz. Hemen her gün bir yatırımcının ziyaret ettiği Balıkesir’de Bandırma Limanı sayesinde denizlere, iki ayrı havalimanı ile dünyaya açılıyoruz. Gerek demir yolu ağı, gerekse kara yolları ağı ile ulaşımda kavşak noktada bulunan Balıkesir’de yeni oluşturulan yatırım alanları ile düşük maliyetler yatırımcıları cezbeden en önemli etken halini almıştır. Tüm bu şartların bir arada bulunduğu Balıkesir’in 2016 ve 2017 yıllarında gayrimenkulde en çok değer artışı yaşayan ile olması tüm bu söylemlerimizin ispatı niteliği taşımaktadır. Bu nedenle tüm yatırımcılarımızı geç kalmadan Balıkesir’e bekliyoruz.

PROJELER BİR BİR HAYATA GEÇİRİLİYOR

Balıkesir’de 2018 yılında start verecekleri ve daha önceden başlatılıp devam eden bir çok projenin olduğunun da altını çizen Başkan Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle 2018 yılını asfalt yılı olarak ilan ettik. Hiçbir vatandaşımızın ayağı çamura değsin istemiyoruz. 5 bin sosyal konut yaparak dar gelirli ailelerimizin konut sahibi olması için gayret sarf ediyoruz. 7 tane köprülü kavşak yaparak ulaşımdaki sorunlara radikal çözüm getiriyoruz. Cunda Köprüsü sayesinde Ayvalık ile Alibey Adası arasındaki ulaşım problemini ortadan kaldırdık. Çamlık Tepesi rekreasyon projesi ile Balıkesir’e yeni bir cazibe merkezi kazandıracağız. Çay Deresi rekreasyon projesinin 1. Etabını tamamladık ve Balıkesirliler’in hizmetine sunduk. 2 etap çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Tam anlamıyla projenin tamamlaması ile birlikte Balıkesirliler’in hoşça vakit geçirebilecekleri, yoğun çalışma temposunda nefes alabilecekleri yeni bir mekanı Balıkesir’e tam anlamıyla kazandırmış olacağız.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık