solyanreklam
sagreklam

Alkışlar Büyükşehir Tiyatrosu'na

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun yeni sezonda sahneye koyduğu “Kamyon” adlı oyun kapalı gişe oynamaya devam ediyor.

Alkışlar Büyükşehir Tiyatrosu'na
  • 10 Aralık 2017, Pazar 11:25

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun yeni sezonda sahnelediği “Kamyon” oyunu ikinci kez sahnelendi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda kapalı gişe oynamaya devam eden Kamyon oyununu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da vatandaşlarla birlikte izledi. Anadolu’nun farklı yörelerinden ekmek parası için kamyonla yola çıkan insanların, Ege dağlarında mahsur kalmasını anlatan oyun salonu dolduran tiyatroseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Oyunun sonunda sahneye davet edilen Başkan Osman Zolan, oyunu büyük bir keyifle izlediğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Performanslarıyla büyük alkış toplayan oyunculara çiçek veren Başkan Zolan, özel olarak tasarlanan gerçek kamyon boyutundaki dekora da dikkat çekti.

Hedef 75 bin seyirci

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geçmişte olduğu gibi sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğini belirten Başkan Osman Zolan, geçen yıl Büyükşehir Belediyesi tiyatro guruplarının 50 bin seyirciye ulaştığını bu yılki hedeflerinin ise 75 bin olduğunu ifade etti. Başkan Zolan, "Tiyatro gruplarımız şehrimizde genç sanatçıların yetişmesine olanak sağlıyor ayrıca sahnelediği bu güzel oyunlarla Denizlimizin kültür ve sanat hayatına zenginlik katıyorlar" dedi. 

Aralık oyunları 

Her hafta sonu saat 20.00'de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sahne alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 15 ve 16 Aralık'ta Kamyon oyununu, 10 ve 29 Aralık'ta ise Kahvede Şenlik Var oyununu sergileyecek. Aynı sahne ve saatte oyun oynayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü ise 3, 8 ve 17 Aralık'ta Söz Sende, 9 ve 24 Aralık'ta Buzlar Çözülmeden, 22 Aralık'ta Müsadenle Shakespeare, 23 Aralık'ta ise Töre oyununu oynayacak.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık