solyanreklam
sagreklam

8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali etkinlikleri başladı

8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali etkinlikleri başladı

8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali etkinlikleri başladı
  • 19 Eylül 2018, Çarşamba 13:58

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen 8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali Etkinlikleri kapsamında “Karpuz Koşusu“ Diyarbakır Hipodromunda gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında kortej yürüyüşü yapılacak, Karpuz Yarışmaları düzenlenecek, sanatçılar yerel türküleri seslendirecek. Etkinlik, çayda çıra gösteriminin ardından sona erecek.

8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali etkinlikleri başladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen 8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali Etkinlikleri kapsamında “Karpuz Koşusu“ gerçekleştirildi. Koşunun sonunda Kupa Töreni düzenlendi. Törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Çınar Kaymakamı Selami Kaya, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Ertan Atalar ve çok sayıda yarış sever katıldı. Hipodromda 2000 metre kum pist kategorisindeki koşuyu Cevher Canlıka’nın sahibi olduğu ve Jokey Galip Kılıç’ın bindiği "New Alaçat“ adlı at kazandı. Koşuyu kazanan atın sahibi Cevher Canlıka adına Mahmut Çizik’e, kupa takdim edildi. Başkan Atilla, Çizik'i ve Jokey Kılıç'ı tebrik etti.

Festival etkinliklerle devam edecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen 8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali Etkinlikleri kapsamında, 22 Eylül'de Festival Korteji oluşturulacak. Medya Kavşağında bir araya gelecek kortejdekiler, 15 Temmuz Şehitler Parkı'na kadar yürüyecek. Karpuz Yarışmalarının yapılacağı etkinlik, Sanatçı Selçuk Balcı konseriyle devam edecek. 23 Eylül'de ise, Tarihi On Gözlü Köprü'de sanatçılar yerel türküleri seslendirecek, çayda çıra gösterimi yapılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, herkesi 8. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali etkinliklerine davet etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık