solyanreklam
sagreklam

40 Bin Vatandaşa Ücretsiz Ambulans Hizmeti

2014’te 1 olan ambulans sayısını 8’e çıkaran Adana Büyükşehir belediyesi, ücretsiz sağlık hizmetini vatandaşın ayağına götürdü.  

40 Bin Vatandaşa Ücretsiz Ambulans Hizmeti
  • 21 Aralık 2018, Cuma 9:15

 

 2014’te 1 olan ambulans sayısını 8’e çıkaran Adana Büyükşehir belediyesi, ücretsiz sağlık hizmetini vatandaşın ayağına götürdü.

 

40 bin vatandaşa ücretsiz ambulans hizmeti

Başkan Hüseyin Sözlü’nün göreve gelmesinin ardından 1 olan hasta nakil ambulansı sayısını 8’e çıkaran Adana Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz sağlık hizmetini vatandaşın ayağına götürdü. 2014 yılından bu yana kesintisiz sürdürülen ambulansla hasta nakil hizmetinden bugüne kadar 40 bin vatandaş yararlandı.

İnsan merkezli sosyal belediyecilik anlayışıyla ücretsiz evde bakım hizmetlerini çığ gibi büyüten Adana Büyükşehir Belediyesi, araç filosuna dahil ettiği 8 adet tam donanımlı ambulans sayesinde hasta vatandaşlar ile sağlık kuruluşları arasında köprü oldu. ALO 153 Çağrı Merkezi’ni arayıp, muayene veya tedavi olmak için sağlık kuruluşlarına gitmek istediğini söyleyen vatandaşlar, uzman sağlık personelinin refakatinde tam donanımlı ambulanslarla hastanelere ulaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi, onkoloji hastalarına yönelik ücretsiz servis hizmetiyle de sağlık hizmetinde çığır açtı. Kan kanseri tedavisi gören 264 hasta için steril ortamlı servis araçları 6 bin 100 kez sefer yaptı.

Başkan Hüseyin Sözlü’nün yaşlı, hasta ve engelli vatandaşları hayata bağlayan ücretsiz evde bakım ve evde sağlık hizmetleri büyük memnuniyet yarattı.

Ambulansla nakil ve onkoloji servisin yararlanan vatandaşlar ve aileleri Başkan Hüseyin Sözlü’ye teşekkür edip, “Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz hasta nakil hizmeti hızır gibi yetişiyor. Bir telefonla, ambulans evimizin önüne kadar gelip, arzu ettiğimiz hastaneye götürüyor. Tedavimiz tamamlandıktan sonra da evimize kadar getiriyor. Başkanımız Hüseyin Sözlü’den ve sağlık hizmetinde görev yapan çalışanlardan Allah razı olsun” diyerek memnuniyetlerini ifade etti.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık