solyanreklam
sagreklam

Yarı maraton tam heyecan

Dünyayı sarsan küresel salgının ardından Türkiye’deki ilk uzun yol koşusu 6 Eylül Pazar günü koşulacak.

Yarı maraton tam heyecan
  • 04 Eylül 2020, Cuma 12:48

Dünyayı sarsan küresel salgının ardından Türkiye’deki ilk uzun yol koşusu 6 Eylül Pazar günü koşulacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de yer alacağı 8. İzmir Yarı Maratonu 07.30’da başlayacak.

8. İzmir Yarı Maratonu’nda geri sayım başladı. “Spor kenti İzmir” vizyonu çerçevesinde düzenlenen maraton 6 Eylül Pazar günü 07.30’da başlayacak. Cumhuriyet Meydanı – Mustafa Kemal Sahil Bulvarı – İnciraltı – Cumhuriyet Meydanı güzergahında düzenlenecek 21 kilometre 97 metrelik yarış, küresel salgının ardından Türkiye’deki ilk uzun yol koşusu olacak. Koşuya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katılacak.

500 kişi ile sınırlandırıldı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun önerdiği kurallar çerçevesinde en üst düzeyde koronavirüs önlemlerinin alınacağı koşuya katılım 500 kişi ile sınırlandırıldı.

Sporcular kendilerine ayrılan alanda aralarında 1,5 metrelik mesafe bulunacak şekilde ısınacak. Ardından yan yana dört sporcu start koridoruna girecek ve arka arkaya 10’ar saniye ara ile yarışa başlayacak. İki bin beş yüz aralıklarla kurulacak su istasyonları da pandemiye uygun olarak düzenlenecek.

Yarışın madalya töreni temassız ortamda yapılacak.
Sporculara göğüs numaralarını içeren kit, yarıştan bir gün önce 5 Eylül Cumartesi Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak etkinlik alanında randevu sistemiyle verilecek. Kitin dağıtımı sırasında sosyal mesafe ve hijyen önlemleri gözetilecek. Göğüs numarası taşıyan koşucuların dışında kimse parkur içerisine alınmayacak.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık