solyanreklam
sagreklam

SPOR İSTANBUL ÇOCUKLAR İÇİN YAZ SPOR ETKİNLİKLERİ DÜZENLİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Spor İstanbul, çocuklar için yaz spor etkinlikleri düzenliyor. Şehrin birçok yerinde düzenlenecek etkinlikte çocuklar, farklı spor dallarında keyifli vakitler geçirecek.

SPOR İSTANBUL ÇOCUKLAR İÇİN YAZ SPOR ETKİNLİKLERİ DÜZENLİYOR
  • 18 Temmuz 2020, Cumartesi 12:07

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Spor İstanbul, çocuklar için yaz spor etkinlikleri düzenliyor. Şehrin birçok yerinde düzenlenecek etkinlikte çocuklar, farklı spor dallarında keyifli vakitler geçirecek.

Spor İstanbul, çocukların yaz aylarını daha keyifli geçirmesi için İstanbul’un dokuz farklı yerinde spor etkinlikleri düzenliyor. Çocuklar, 18 Temmuz’dan 31 Ağustos’a kadar; oryantiring, masa tenisi, bisiklet, satranç, bocce, deniz küreği, yelken ve kano branşlarında etkinliklere katılabilecek.

Gerçekleştirilecek etkinliklerde 13-14 yaş grubunun katılacağı kano, deniz küreği ve yelken etkinliklerinde çocuklar, bu spor dallarının temel eğitimlerini alacaklar. Haliç Sahil, Caddebostan Sahil ve Kalamış Marina’da gerçekleştirilecek etkinliklerde kayıt ücreti 15 TL olarak belirlenirken, deniz küreği ve kano branşlarında haftanın her günü yapılabilecek. Yelkene katılım ise hafta içi olacak.

AÇIK ALAN YAZ ETKİNLİKLERİ

Sabit ve mobil noktalarda gerçekleşecek olan oryantiring, masa tenisi, bisiklet, satranç ve bocce branşları 7 ile 14 yaş arası tüm katılımcılara açık olacak. Sabit noktalar Maltepe Orhangazi Şehir Parkı ve Atatürk Kent Ormanı belirlendi. Mobil noktalar ise Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Yakacık Bayram Demirkol Parkı, Kemerburgaz Kent Ormanı ve Arnavutköy Şehir Parkı olacak.

Etkinlikler hakkında detaylı bilgiye ulaşım ve spor faaliyetlerine başvurular spor.istanbul/etkinliklerimiz/yaz-cocuk-etkinlikleri/ adresinden yapılacak.

KAPALI ALAN YAZ ETKİNLİKLERİ 20 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

Spor İstanbul, 7 - 13 yaş arasında öğrencilere yönelik Kapalı Alan Yaz Etkinlikleri de düzenleyecek. Avrupa Yakası’nda dört, Anadolu Yakası’nda üç olmak üzere, toplam yedi spor tesisinde düzenlenecek yaz spor okullarında,beş farklı branşta eğitimler verilecek.Temel jimnastik, atletizm, badminton, tenis ve masa tenisi branşlarının eğitimi 20 Temmuz - 14 Ağustos tarihleri arasında iki dönem olarak düzenlenecek. Spor ve eğlencenin bir arada olduğu etkinliklerde, çocukların farklı spor branşları ile tanışması hedeflendi. Etkinliklere kayıtlar https://online.spor.istanbul üzerinden gerçekleştirilecek.

Çocuklar için spor etkinlikleri, sekizer günlük iki dönemde gerçekleşecek. Sabahçı ve öğlenci olarak ayrılan grupların ilk dönemi 20 - 29 Temmuz, ikinci dönemi ise 5 – 14 Ağustos tarihleri arasında olacak. Etkinliklere katılım ücreti 15 TL olarak belirlendi.

HİJYEN VE SOSYAL MESAFE ÖNLEMLERİ GÖZETİLECEK

Onar kişilik gruplar halinde yapılacak eğitimlerde, sosyal mesafe kuralları kapsamında her ders sonrası ekipmanlar, uzman personel tarafından ULV (Ultra Low Volume) cihazı ile dezenfekte edilecek. Etkinliğe katılım için https://online.spor.istanbulinternet adresi kullanılırken, detaylı bilgiye https://spor.istanbul/etkinliklerimiz/yaz-cocuk-etkinlikleri/adresinden ulaşılabilecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık