solyanreklam
sagreklam

‘PANDEMİ GÜNLERİNDE TİYATRO BULUŞMALARI' SÜRÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ projesi kapsamında Semaver Kumpanya tarafından sahnelenen Cimri, büyük beğeni topladı.

‘PANDEMİ GÜNLERİNDE TİYATRO BULUŞMALARI' SÜRÜYOR
  • 17 Eylül 2020, Perşembe 9:23

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ projesi kapsamında Semaver Kumpanya tarafından sahnelenen Cimri, büyük beğeni topladı. Açık Hava Sahnesi’ndeki gösterimde, Cimri karakteri Harpagon’a Serkan Keskin hayat verdi. Sağlık çalışanları ve dezenfeksiyon işçileri oyunu Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak izledi.
Büyükşehir Belediyesi, pandemi günlerinde sanatsal faaliyetlerden uzak kalan Antalyalılara ‘Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ projesi ile sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak tiyatro izleme keyfi yaşatıyor. Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen kültür sanat sektörüne destek olmak hem de canları pahasına görev yapan sağlık çalışanlarına moral vermek amacıyla hayata geçirilen proje Antalyalılar tarafından büyük bir beğeni ile takip ediliyor. Proje kapsamında, Dünya tarihinin en çok bilinen ve en çok oynanan oyunlarından biri olan ‘Cimri’ bambaşka bir varyasyonla Semaver Kumpanya tarafından sahnelendi. Oyunda,Cimri karakteri Harpagon’a Serkan Keskin hayat verdi.
SAĞLIK ÇALIŞANLARI DAVETLİ OLARAK İZLEDİ
Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen gösterime çok sayıda tiyatrosever katıldı. Fransız edebiyatının önemli temsilcilerinden Moliere'in 1600'lü yıllar burjuva yaşamını ve karikatürize ettiği insan tiplemeleri üzerinden toplumundaki yozlaşmaları hicvettiği eserde Cimri karakterine hayat veren Serkan Keskin’in performansı ile büyük beğeni topladı. Pandemi sürecinde toplum sağlığı için fedakarca görev yapan sağlık çalışanları ve dezenfeksiyon işlemlerinde çalışan işçiler de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak oyunu izledi. Büyükşehir Belediyesi, 23 Eylül’e kadar sürecek “Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları” projesi kapsamından sağlık çalışanları ve dezenfeksiyon işçilerine hediye etmek üzere 300 tane koltuğu satın aldı.
PANDEMİ GÜNLERİNDE TİYATRO BULUŞMALARI
‘Pandemi Günlerinde Tiyatro Buluşmaları’ 16 Eylül’de Biraderler Yapım’ın ‘Biraderler Cabaret’, 21 Eylül’de Levent Üzümcü’nün ‘Anlatılan Senin Hikayendir’, 22 Eylül’de Ankara Birlik Tiyatrosu’nun ‘Mahzuni Şerif’ ve 23 Eylül’de Duru Tiyatrosu’nun ‘İki Bekar’ isimli tiyatro oyunları ile devam edecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık