MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA MEYVE ORMANI

Mudanya Belediyesi, geleceğin teminatı çocukların oyun oynayıp doğa ile baş başa kalabilecekleri, meyveleri dalından yiyip eğitim alanlarında kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri dev bir alanı “Çocuk Meyve Ormanı” olarak hayata geçiriyor.

MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA MEYVE ORMANI
  • 06 Aralık 2018, Perşembe 9:30

Mudanya Belediyesi, geleceğin teminatı çocukların oyun oynayıp doğa ile baş başa kalabilecekleri, meyveleri dalından yiyip eğitim alanlarında kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri dev bir alanı “Çocuk Meyve Ormanı” olarak hayata geçiriyor. Mudanya'yı ilklerle buluşturmayı sürdürdüklerini kaydeden Başkan Hayri Türkyılmaz, “Geleceğimizin tohumlarını bu ormanda atacağız” dedi.

Her yaştan Mudanyalıyı sosyal demokrat belediyecilik anlayışının ayrıcalıklarını yaşatacak hizmetlerle buluşturan Mudanya Belediyesi, kente yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Mudanya Belediyesi, Çağrışan Mahallesi’nde belediyeye ait arazide “Çocuk Meyve Ormanı” adını verdiği projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çocukların ağaçları tanıması, meyveleri dalından yiyebilmeleri ve doğayla buluşabilmeleri için doğal bir yaşam alanı oluşturulacak. Her yaştan Mudanyalıyı ayrıcalıklı kılacak sosyal projelere imza atmayı sürdüreceklerini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Mudanya'yı ilklerle buluşturmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’le buluşacağı, Ata’mızın sevdiği çiçeklerle kaplı, meyveleri dalından koparıp yiyebilecekleri bir Çocuk Meyve Ormanı düşünüyoruz. Çocukların doğa ile iç içe olabilecekleri, ağaçları tanıyabilecekleri bir alan oluşturacağız. Eğitim alanlarında ise kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız. Geleceğimizin tohumlarını bu ormanda atacağız” dedi.

BİTKİ, MEYVE VE HOBİ BAHÇESİ, TRAFİK EĞİTİM PARKURU

Projesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı teknik personel tarafından çizilen çalışma kapsamında 900 metrekare çocuk oyun alanı, 3 bin metrekarelik piknik alanı, bin 800 metrekare trafik eğitim parkuru, 450 metrekare hobi bahçeleri, 500 metrekarelik Atatürk silüetli bitki bahçesi, 2 bin metrekarelik labirent parkurlu meyve bahçesi ve bilgi alanları, 600 metrekare sosyal tesis ve 300 metrekare sosyal tesis terası, engelli rampaları, herhangi bir yangın ihtimaline karşılık itfaiye gibi büyük araçların girebileceği otopark ile 55 araçlık otopark yapılacak.

 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık