solyanreklam
sagreklam

İzmir Kent Konseyi 10 yaşında

İzmir’de “Katılın birlikte yönetelim” diyerek yola çıkan sivil toplum örgütü İzmir Kent Konseyi 10 yaşında.

İzmir Kent Konseyi 10 yaşında
  • 09 Haziran 2020, Salı 10:06

İzmir’de “Katılın birlikte yönetelim” diyerek yola çıkan sivil toplum örgütü İzmir Kent Konseyi 10 yaşında. Konsey, 10’uncu yıl kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, şehrin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın yanı sıra çalışmalarını yerinde yönetim ilkeleri çerçevesinde yürüten İzmir Kent Konseyi 10’uncu yılını kutluyor. Konsey üyeleri 10. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törene İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aslı Umucu, Engelli Meclis Başkanı Abdulsamet Basak, Çocuk Meclis Başkanı Kuzey TUunay ve Gençlik Başkanı Emir Duran Meclis başkanları da katıldı.

“Katılın birlikte yönetelim” sloganıyla yola çıkan Kent Konseyi, İzmirlilerin sosyal hayattaki rollerinin güçlendirilmesi için karar alma süreçlerine katılmalarını, mevcut sorunların çözümlenmesinde aktif rol alarak demokratik platformlarda hoşgörü, saygı ve uzlaşmacı bir çerçevede fikir üretmelerini hedefliyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık