solyanreklam
sagreklam

İSTANBUL BBSK'DAN TÜM OLİMPİK SPORCULARA DAVET: "TESİSİMİZ SİZE DE AÇIK, GELİN TOKYO'YA HAZIRLANIN"

İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, Tokyo olimpiyat oyunlarına hazırlanan tüm sporculara tarihi bir çağrı yaptı: “Cebeci Spor Kompleksimiz olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek tüm sporculara açık. Gelin, güvenli ortamda antrenman yapın, tüm imkanlarımızdan yararlanın.”

İSTANBUL BBSK'DAN TÜM OLİMPİK SPORCULARA DAVET:
  • 16 Haziran 2020, Salı 2:06

İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, Tokyo olimpiyat oyunlarına hazırlanan tüm sporculara tarihi bir çağrı yaptı: “Cebeci Spor Kompleksimiz olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek tüm sporculara açık. Gelin, güvenli ortamda antrenman yapın, tüm imkanlarımızdan yararlanın.”

114 günlük aradan sonra Cebeci Spor Salonu’nun kapılarını olimpik sporcular için açan İstanbul BBSK, olimpiyatlara hazırlanan tüm sporculara çağrı yaptı. İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren sporcuları, kulübün Cebeci’deki tam donanımlı tesisine davet etti. Tokyo Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Keleş, “Cebeci Spor Kompleksi Avrupa’nın en büyük 3 tesisinden biri. Spor Bakanlığımızın onayıyla olimpiyat hazırlığındaki sporcularımız için kapımızı açtık. Şimdi, olimpiyat hazırlığındaki tüm milli sporcuları tesisimize davet ediyoruz. Steril, güvenli ve her türlü imkana sahip bir ortamda hazırlıklarını sürdürmek isteyen, tesis sıkıntısı çeken tüm olimpik sporcular bizimle iletişime geçebilir” ifadelerini kullandı.

“ÖRNEK BİR KRİZ YÖNETİMİ UYGULADIK”

Pandemi sürecinde kulüp olarak örnek bir kriz yönetimi uyguladıklarının altını çizen Keleş, açıklamasına şöyle devam etti:

“Yüzlerce sporcusu, onlarca antrenörü milli takımlara davet edilen bir kulübüz. Takımlarımız pandemi öncesinde her hafta yurt içi ve yurt dışı müsabakalara gidiyordu. Büyük risk altındaydık. Türkiye'de ilk vakanın tespit edilmesinden birkaç gün sonra veli ve ziyaretçilerin kulübe girmesini yasakladık. Aynı haftanın sonunda altyapımızı ve hemen ardından tüm branşlardaki faaliyetlerimizi askıya aldık. Bakanlığın kararını beklemeden harekete geçtik. Yurt dışı kamp ve müsabakalardan gelen sporcularımız için Gençlik Spor Bakanlığı ile koordineli hareket edip karantina süreci işlettik. Kamp otelimizi, saunamızı, fitness salonumuzu dezenfekte edip kapattık. İnsan sağlığı her türlü sportif başarıdan önemlidir. Aldığımız önlemler sayesinde 3 bin 500 sporcumuzun, antrenörlerimizin ve ailelerinin sağlığını koruduk. Şu ana kadar bir vaka haberi almadığımız için mutluyuz.”

“15 SPORCUMUZ OLİMPİYAT KOTASI ALDI, 22 SPORCUMUZ MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR”

İstanbul BBSK’nın hedefleri ile ilgili bilgi veren Keleş, pandemi nedeniyle, olimpiyat, Avrupa ve dünya şampiyonalarına yönelik hedeflerini iptal etmediklerini, sadece ertelediklerini söyledi. Keleş kulübün 2021 hedeflerini şöyle açıkladı:

“15 sporcumuzlaTokyo Yaz Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar’da mücadele hakkını elde ettik. Sporcularımız olimpiyat için kampa girmişler, Japonya'ya bile gitmişlerdi. Müsabakalar başlayınca22 sporcumuz olimpiyat kotası için mücadele etmeye devam edecek. 2021’de yine milli takımlara en fazla sporcu veren kulüp olacağız. Türkiye'ye en çok madalya kazandıran kulüp olarak Türk spor tarihindeki yerimizi korumak istiyoruz. 2021, pandemi sonrası geçiş yılı ve aynı zamanda olimpiyat yılı olacak. Hedeflerimizi iptal etmedik sadece erteledik.”

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık