solyanreklam
sagreklam

GÜRKAN, ÇİFTÇİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Belediye Başkanı Recep Gürkan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Cumhuriyet Çiftliği’ne giderek, başak veren yerli buğdayları inceledi ve buradan çiftçilere seslenerek, tüm çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.

GÜRKAN, ÇİFTÇİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
  • 21 Mayıs 2020, Perşembe 2:05

Binlerce yıllık ata tohumu buğdaylarımızın toprakla buluştuğu alan olan Edirne Belediyesi Cumhuriyet Çiftliği’ne giden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı. Yerli Tohum Takas Bankası’nı çok yakında hayata geçireceklerini belirten Gürkan, “Daha güzel günler için daha üretken bir Türkiye için, tıpkı o güzel günlerde olduğu gibi dünyanın kendi kendine yeten 7 ülkesinden biri olabilmek için yerli tohum aşkımız, sevdamız ve mücadelemiz sürecek” dedi.

‘Bir avuç tohum, bir ömür bağımsızlık demektir’ anlayışı ile yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Yerli Tohum Takas Şenliği ile başlattığı tarım atağına Karaağaç Sinekli Mevkii’nde bulunan Cumhuriyet Çiftliği’ne ektiği binlerce yıllık yerli buğday ile devam etmişti.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Cumhuriyet Çiftliği’ne giderek, başak veren yerli buğdayları inceledi ve buradan çiftçilere seslenerek, tüm çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.

Buradan tüm Çiftçilere seslenen Gürkan, “Bugün 14 Mart Dünya Çiftçiler Günü. Elbette pandemi krizi ile beraber bir günü kutlamak zor. Ama diğer taraftan da pandemi krizi bütün insanlara şunu öğretti; teknoloji, konfor, lüks hayat bunların hepsi eyvallah. Ama asıl olan sağlıklı gıda ile karnımızı sağlıklı, güvenli bir şekilde doyurabilmek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi çiftçi, köylü bu milletin gerçekten efendisi. Bütün üreten çiftçilerimize, bütün üreten emekçilerimize günümüz tekrar kutlu olsun diyorum. Bu çekim yaptığımız alan ve Edime Belediyesi Cumhuriyet Çiftliği'nin bulunduğu alan geçtiğimiz sezonda ektiğimiz buğdaylarımız gördüğümüz gibi şuanda başakta. Sürekli şunu söylüyoruz; yerli tohumlara yönelmemiz, yağlı tohumları güçlendirmemiz, yağlı tohumları çoğaltmamız lazım. Bu bağlamda yapmış olduğumuz Yerli Tohum Takas Şenlikleri sizin de gördüğünüz gibi meyvesini çok güzel vermeye başladı. Bir elimde yerli karakılçık buğdayı; bir elimde yerli Anafartalar buğdayı. Şimdi Edirne Belediyesi olarak yerli tohuma destek amacıyla üretenlerimize, üreticilerimize destek amacıyla Yerli Tohum TakasBankası’nı çok yakında hayata geçiyoruz. Daha güzel günler için daha üretken bir Türkiye için, tıpkı o güzel günlerde olduğu gibi dünyanın kendi kendine yeten 7 ülkesinden biri olabilmek için yerli tohum aşkımız, sevdamız ve mücadelemiz sürecek. Dünya Çiftçiler Günü’müz tekrar kutlu olsun” dedi.

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık