solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 3 AY ARADAN SONRA TOPLANDI

Pandemi önlemleri kapsamında 3 ay ara verilen Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 3 AY ARADAN SONRA TOPLANDI
  • 11 Temmuz 2020, Cumartesi 12:07

2019 yılı Faaliyet Raporu oy birliğiyle kabul edildi

Başkan Böcek, “Halka dönük projelere devam edeceğiz”
Pandemi önlemleri kapsamında 3 ay ara verilen Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen meclis toplantısında bir yıl süreyle görev yapacak encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. Mecliste ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 Yılı Faaliyet Raporu da görüşüldü. Başkan Böcek, “Ranta değil, halka dönük projelerle hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti, Demokratik Sol Parti ve Saadet Partisi grup sözcüleri gündem konuşmalarını gerçekleştirdi. Mecliste encümen ve komisyon seçimlerinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 Faaliyet Raporu görüşüldü.
ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Meclis toplantısında encümen ve komisyon üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan gizli oylama sonucunda 1 yıl süreyle görev yapacak encümen üyeleri CHP Grubundan Mesut Kocagöz, Büşra Özdemir, Mithat Aras, İyi Parti Grubundan ise Mehmet Cengiz Büyükgebiz ve Şerafettin Özer’den oluştu.
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 1 yıl süreyle görev yapacak olan ve 9 kişiden oluşmasına karar verilenkomisyon üyeleri de seçildi. Buna göre komisyonlarda görev alacak isimler şu şekilde belirlendi;
Plan Bütçe Komisyonu: Oktay Başaran (CHP), Zafer Tan (CHP), Ali Polat (CHP), Batuhan Mutlu Engin (CHP), Abdurrahman Yılmaz (AKP), Serhat Demir (AKP), Levent Konur (AKP), Mehmet Yüksel (İyi Parti), Avni Atay (MHP)
İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Mehmet Hacıarifoğlu (CHP), Sıdıka Gökyar Kızılca (CHP), Erkan Demirci (CHP), Enver Barış (CHP), Ali Çetin (AKP), Hasan Cumhur Göncü (AKP), Mehmet Ali Kiriş (AKP), Barış Bulut (İyi Parti), Adem Er (MHP)
Çevre ve Sağlık Komisyonu: Şafak Otuzaltı (CHP), Osman Manis (CHP), Mehmet Yörükoğlu (CHP), Bülent Özgüven (CHP), Şevket Özkan (AKP), İsmail Demir (AKP), Fırat Demirci (AKP), Kemal Kara (MHP), Mustafa Baskak (İyi Parti)
Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Esin Bilgiç (CHP), Metin Altunbaş (CHP), Mithat Aras (CHP), Oktay Başaran (CHP), Kemal Yıldırım (AKP), Mehmet Ali Erdoğan (AKP), Mehmet Güven (AKP), Mehmet Durukan (MHP), Yusuf Emre Ertugan (İyi Parti),
Ulaşım Komisyonu: Deniz Filiz (CHP), Ertuğrul Ünal (CHP), Zekeriya Altun (CHP), Ahmet Can (CHP), Muhammet Ural (AKP), Dilaver Tanık (AKP), İlhami Yıldıran (AKP), Gürsel Aşık (İyi Parti), Abdurrahman Caran (MHP)
2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü
Komisyon seçimlerinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine devam edildi. Seçimlerin ardından Denetim Komisyonu Raporu okundu kabul edilirken, 2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. 2019 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü sırada Başkan Böcek yerini Meclis 1. Başkan Vekili Deniz Filiz’e devretti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım videosu ile meclis üyelerine anlatıldı.
BAŞKAN BÖCEK SORULARI CEVAPLADI
Faaliyet Raporuna ilişkin soruları yanıtlayan Başkan Muhittin Böcek, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya söz vererek göreve geldiğini hatırlatarak, göreve geldiğinde 6 milyar 206 milyon olan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin borcunun kur farkı ve faizler hesap edildiğinde bugün itibariyle 7 milyar 26 milyon olduğunu söyledi. Başkan Böcek, “Bu borca rağmen bahanelerin ardında sığınmadan çalışmaya devam ediyoruz. Ranta dönük değil halka dönük projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.
TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI KORUYACAĞIZ
2018 yılında inşaatına başlanmış olmasına rağmen sözleşmesi iptal edilerek atıl bırakılan Sedir Mahallesi’ndeki ASAT Spor Kompleksini tamamlamak için de çalışma başlattıklarını söyleyen Başkan Böcek, “Göreve geldiğimizde 3 milyon TL ödedik. 21 milyon ile ihaleye çıkacaktık. Pandemi dolayısıyla beklemeye aldık. Üzülerek söyleyeceğim mülkiyet Orman Bakanlığı’nda. Bu alanla ilgili geriye 8 yılımız kalacak sonra ceketimizi alıp çıkacağız. 60 milyon üzerinde para ödemiş olacağız. Yatırımlarla ilgili dikkatli olacağız, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız dediğim konular bunlar. Bu kimsenin parası değil, Antalyalı hemşerilerin parasıdır” dedi.
TASARRUFA ÖNEM VERDİK
Göreve geldikten sonra tasarrufa önem verdiklerini vurgulayan Başkan Böcek, 2018 yılında 26 milyon 966 bin TL ile yapılan Altın Portakal Film Festivali’ni 2019 yılında
13 milyon 966 bin TL’ye gerçekleştirdiklerini belirtti. İki festivalin bütçesi arasında yüzde 100’lük bir fark olduğunu vurgulayan Başkan Böcek, “Tasarruf budur” dedi. 5 yıl süre içerisinde neler yapacaklarını planladıklarını ifade eden Başkan Böcek, “Önce sırasıyla evimizi geçindiriyor gibi belediyemizde nerelerde tasarruf yapabiliriz ona bakıyoruz. Hangi projeler devam etmeli, hangi projeler halkın yararına diye değerlendirdik. Bu değerlendirmeye göre projelere devam ediyoruz. Yalnızca temeli atılmış yerler var bitiriyoruz. Biz hesabımızı kitabımızı biliyoruz. Neler yapabileceğimizi sevgili Antalyalılar da önümüzdeki süreçte göreceklerdir. Bundan sonra da çalışmalarımıza aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz” diye konuştu.
Başkan Böcek’in konuşmasının ardından 2019 Faaliyet Raporu 73 Evet ve 1 çekimser oyla kabul edildi.Mecliste ayrıca ulaşım esnafına 1 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere yapılacak 55 kuruşluk destek ödemesi de görüşüldü. Toplantı sonunda Başkan Böcek, alınan kararların Antalya’ya hayırlı olmasını diledi.
ASAT GENEL KURULU YAPILDI
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart Ayı toplantısının ardından ASAT Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda ASAT’ın Faaliyet Raporu ve Denetim Komisyonu Raporları oy birliğiyle kabul edildi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık