Büyükşehir-BM iş birliğiyle muhtaç vatandaşa 3 kap sıcak yemek

Büyükşehir 90 gün süreyle günde 1500 ihtiyaç sahibine sıcak yemek dağıtmaya başladı Başkan Zeydan Karalar: "İşsizlik çok yüksek.

Büyükşehir-BM iş birliğiyle muhtaç vatandaşa 3 kap sıcak yemek
  • 30 Temmuz 2020, Perşembe 9:07
Büyükşehir 90 gün süreyle günde 1500 ihtiyaç sahibine sıcak yemek dağıtmaya başladı Başkan Zeydan Karalar: “İşsizlik çok yüksek. Sıcak yemek dağıttığımız vatandaş sayısını 2500’e çıkaracağız.” Büyükşehir-BM iş birliğiyle muhtaç vatandaşa 3 kap sıcak yemek Adana Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve GIZ’layapılan iş birliğiyle, Adana’ya göçle gelenlere ve ihtiyaç sahibi kent sakinlerine3 çeşit sıcak yemek dağıtmaya başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi’nce ihtiyaç sahibi 1500 kişiye 90 gün süreyle yemek dağıtılacak. Proje kapsamında çalıştırılmak üzere Adana Büyükşehir Belediyesi, 90 günlüğüne28 geçici işçi istihdam etti. Projenin ismi “Aşevi”Ayrıca sıcak yemek dağıtılan vatandaşa, ücretsiz halk ekmek de veriliyor.

SICAK YEMEK ULAŞTIRILAN VATANDAŞ SAYISI 2500’E ÇIKARILACAK

Proje kapsamında Fevzipaşa Mahallesi’nde yemek dağıtılmaya başlandı. İlk dağıtım etkinliğine katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, önümüzdeki süreçte sıcak yemek ulaştırılan ihtiyaç sahibi sayısının 2500’e çıkarılacağını söyledi.

YATAĞA AÇ GİREN VATANDAŞ OLMASIN İSTİYORUZ

Başkan Zeydan Karalar, “ Koronavirüs desteği kapsamında yaptığımız onlarca sosyal yardımın yanında Birleşmiş Milletler’le birlikte 1500 kişiye sıcak yemek projesini başlattık. Projemiz başladı ve kısa süre içinde sıcak yemek ulaştıracağımız kişi sayısını 2 bin 500’e çıkaracağız.

Memleketimizde yatağına aç giren tek vatandaşımız olmasın istiyoruz. Halk Kart uygulaması da bunun içindi, sıcak yemek uygulamamız da bunun için. İşsizlik çok yüksek. Bu projemizle vatandaşımıza bir nebze yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize. İnşallah Büyükşehir olarak vatandaşımıza daha önemli büyük sosyal yardımlar yapacağız” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık