solyanreklam
sagreklam

Başkan Büyükkılıç Projeleri Değerlendirdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara’daki temasları kapsamında gündeme gelen Kayseri projeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Büyükkılıç Projeleri Değerlendirdi
  • 13 Temmuz 2020, Pazartesi 12:07

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara’daki temasları kapsamında gündeme gelen Kayseri projeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Büyükkılıç, sık sık vurguladığı “Kayseri işini bilir; ama işini takip etmesini de bilir” ifadesi kapsamında şehir için önemli projelerin hızlandırılmasına yönelik Ankara nezdinde girişimlerini sürdürüyor.
Hijyen Eğitimi Sertifika Töreni’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Camii Kebirin çevresini düzenlenmesini ve temizlenmesi projesini bakanımızla görüşüp anlaşmıştık. Hedefimiz surların içerisinde kalan tüm alanının temizlenmesi yönünde gayret göstermek. Rezerv alanlarında çalışma konusunda gerekli protokolü imzaladık. Şükürler olsun. Ayrıca en kısa zamanda ihalesini yapacaklar. Biliyorsunuz, Hava İkmal Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı. Bu hafta içerisinde ihaleyi alan firma açıklanır. İhale yer teslim edilmesinden sonra çalışmalarına başlamış olur. 1 Milyon 360 bin m2’lik yeşil alanı içeren millet bahçemiz Türkiye’de sayılı millet bahçelerinin arasında olacak. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bakanlarımıza , bu konuda yanımızda duran ve bizi yalnız bırakmayan milletvekillerimizeve ayrıca Milli Savunma Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Keykubadiye Millet Bahçemizin sonbaharda ihalesi var. Orada da bakanlığımızla iş birliği halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kültepe Kaniş Karum ile ilgili kazıların 12 ay süreyle devam edeceğini kültür bakanlığımızın marifetiyle devam edeceğini açıklamak isterim.Ayrıca Koramaz Vadisi UNESCO Dünya Geçici Miras Listesine girdi. Kalıcı olması için çalışmalarımızı Kültür Bakanlığımızla iş birliği halinde sürdürüyoruz. Sultan Sazlığımız mutlak korunması gereken yer kategorisine girdi. O konuda iş birliği çalışmalarımız da devam ediyor.

KAYSERİ’YE SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

Kayseri’nin sağlık altyapısının mevcut olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç şöyle konuştu:
“USHAŞ’la bir protokol imzaladık. Kayseri’de uluslararası sağlık hizmetleri A.Ş.’nin faaliyete geçeceğini söyledik.Pandemi sürecinden dolayı biraz kesintiye uğradı. Ancak uçuşların tüm ülkeler de açıldığında onun burada gerekli hizmetler vereceklerini söyleyebiliriz. Organize Sanayi’de serbest bölgede sağlıkla ilgili üretim yapan tesisler var bunları da esasa alarak değerli sanayibakanımızdan destek alarak bu konuda bize destek vermesini özel organize sağlık talebinde bulunduk. Gerekli talimatı vererek fizibilite çalışmaları başlattı. Onu da takip ediyoruz . Bütün bunların yanında bir doktor olarak Kayserimize yeni bir tıp fakültesi kurulması gerektiğini düşünüyorum.Şehir Hastanemizin tıp fakültesi olma yönünde çalışmalar yapıyoruz. Biliyorsunuz orası Araştırma ve İhtisas veren bir hastane sadece öğrencisi eksik. Altyapısı var. Cumhurbaşkanımıza bu konuda tekrardan teşekkür ediyoruz. 1600 yataklı hastaneyi bizlere hediye etti. Pandemi döneminde gurur kaynağımız oldu. Gerekli çalışmalara başladık. Bu arada Ankara’ya İLBANK’ın Genel Kurul Toplantısı’na gittik. YÖK Başkan vekiliyle görüştük. Görüşmeler sonrasında şehrimizi ve kendimizi ifade ettik. Kamu yatırımlarından Kayseri’mizin beklentilerini anlattık. Önümüzdeki sene Allah’ın izniyle öğrencilerin kayıt olacağını başkan vekilimiz ifade etti ve bizi rahatlattı.

6’NCISI BİZİM ŞEHRİMİZDE OLACAK

Kayseri’nin stratejik bir şehir olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti:
“Sağlık Bilşmleri Üniversitesi’ne bağlı 5 tane tıp fakültesi hastanesi açıldı .Şehir Hastanesi bünyesinde bizimkisi 6’ncı olacak inşallah. Biz de üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Erciyes Üniversitesi bizim gururumuz. Yaklaşık 45 yıldır hizmet veriyor. Biliyorsunuz Nuh Naci Üniversitemizin yasal olarak tıp fakültesi bünyesinde mevcut ama henüz çalışmalar başlanmadı. Daha sonraki süreçte aynı halkaya katılacağını biliyoruz.Kayseri stratejik bir şehir Kayseri’ye sahip çıkmalıyız ve projelerimize olumlu bakmalıyız. Kayseri Niğde’yi, Nevşehir’i,Kırşehir’i,Adana’yı,Yozgat’ı,Sivas’ı,Kahramanmaraş’ı,Malatya’yı ve Tokat’ı kucaklayan hepsini ortalayan cazibe bir şehir. Ayrıca altyapısıyla da bu kazanımları hak ettiğini düşünüyorum.Zaten Sayın Cumhurbaşkanımızın da bizi yalnız bırakmayacağını biliyorum”

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık