solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN BÖCEK MANAVGAT'TA TURİZMCİLERLE BULUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat programında turizmcilerle de buluştu.

BAŞKAN BÖCEK MANAVGAT'TA TURİZMCİLERLE BULUŞTU
  • 13 Ağustos 2020, Perşembe 15:40

MATSO’yu ziyaret etti.Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat programında turizmcilerle de buluştu. TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır ve MASTOB Başkanı Cengiz Barut, Başkan Böcek’e turizme verdiği destek için teşekkür etti. Başkan Böcek, turizmcilerin ardından Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetimini de ziyaret etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumköy’de Manavgat ve Side bölgesinde hizmet veren turizmcilerle bir araya geldi. Başkan Muhittin Böcek’in bürokratları ile birlikte katıldığı toplantıya, Manavgat Side Turizm ve Otelciler Birliği MASTOB Başkanı Cengiz Barut ve üyeleri ile Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır’da katıldı. Başkan Böcek,Manavgat’ın turizm bakımından son derece önemli bir ilçe olduğunu belirterek, bölgeye yapılan yatırımları anlattı. Turizmcilerin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Böcek, pandemi nedeniyle turizmde zor günler yaşandığını belirterek, kısa zamanda bu günlerin atlatılması ve eski günlere dönülmesi dileğinde bulundu.
TURİZM BİRLİĞİ KURDUK
Antalya’nın tüm ilçelerinin de içinde bulunduğu Antalya Turizm Birliği’ni kurduklarını ve 14 Ağustos Cuma günü meclis toplantısında gündeme geleceğini anlatan Başkan Böcek, Antalya’nın tanıtımını bu şekilde yapacaklarını söyledi. Başkan Böcek, Mavi Bayrak sayısında Antalya’nın 206 bayrak ile Türkiye’de birinci sırada yer aldığını hatırlattı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeridir’ sözünü hatırlatan Başkan Böcek, sadece ASAT olarak Manavgat’a 539 milyon TL’lik yatırım yapacaklarını genel yatırımın 625 milyon TL olacağını hatırlattı.
ARITMA TESİSLERİ YAPACAĞIZ
Yatırım programı içerisinde 135 milyon TL’lik atıksu arıtma tesisleriyle ilgili projeler olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, “Yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bu 135 milyon TL 4 yıl içinde yapacağımız program içerisinde. Manavgat Bölgesinde bulunan arıtma tesislerimizin deniz deşarj hatlarının yapılması ile ilgili. Proje çalışmasını yaptık ihale safhasındayız. Bu projelerimizi 2024’e kadar gerçekleştireceğiz. Turizm bölgelerimizde kanalizasyon eksiği olmayacak.Manavgat’ın 106 mahallesiyle birlikte turizm bölgelerinde içme suyu hatlarımızı yenileyeceğiz” dedi.
BAŞKAN BÖCEK VE SÖZEN’E TEŞEKKÜR
Manavgat Side Turizm ve Otelciler Birliği Üyeleri Başkanı Cengiz Barut, Manavgat’ın Türkiye’nin turizm sektörü bakımından lokomotif bir ilçe olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat bölgesinde ciddi yatırımlar yaptığını ve hız kesmeden de bu yatırımlara devam ettiğini belirten Barut,bunun için Başkan Muhittin Böcek’e ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.
AMACIMIZ AYAKTA KALMAK
TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır da Başkan Böcek’in turizme her zaman büyük destek verdiğini belirterek, “ Muhittin Başkanımızın turizme katkısını 25 senedir biliyorum. Bizleri hiç yalnız bırakmadı. Turizme bizim kadar desteği ve emeği vardır. Pandemi sürecinde de durmadan çalıştı. Bu zor bir süreç. Turizmciler olarak ülkenin hava trafiğini açmaya çalışıyoruz. Otellerimizi açmaya başladık. Ama bunu açmak değil sürdürebilmek önemli. Bu sene bizim amacımız ayakta kalmak, turizm çalışanlarımıza sahip çıkmak. Rusya’nın ve Almanya’nın açılmasıyla biraz hareket başladı. Pandemi de vaka sayıları azalırsa 2021’de turizmin yine yıldızı olacaktır” şeklinde konuştu.
MATSO’YU ZİYARET ETTİ
Başkan Muhittin Böcek, turizmcilerin ardından Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.Başkan Böcek, Manavgat’a yapılan ve yapılacak yatırımları MATSO üyeleriyle paylaştı. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş da Manavgat iş dünyasının temsilcileri olarak talepleri ile ilgili hazırladıkları dosyayı Başkan Böcek’e sundu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık