solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN BÖCEK ALANYA'DA MUHTARLA BULUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek belediye bürokratları ile birlikte Alanya’da muhtarlarla bir araya geldi.

BAŞKAN BÖCEK ALANYA'DA MUHTARLA BULUŞTU
  • 07 Ağustos 2020, Cuma 3:08

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek belediye bürokratları ile birlikte Alanya’da muhtarlarla bir araya geldi. Göreve geldiği günden bu yana Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya’da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren ve yeni talepleri dinleyen Başkan Böcek, Alanya’ya göreve geldikleri günden bu yana 61 milyon 85 bin 185 TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Böcek, Alanya için programlanan 380 milyon liralık yatırımın da 3 yıl içerisinde tamamlanmış olacağını belirtti.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, danışmanları, bürokratları, daire başkanları ve birim müdürleri ile birlikte Alanya’ya çıkarma yaptı. Temaslarına dün kaymakan, belediye başkanı ve siyasi parti ziyaretleri ile başlayan Başkan Böcek, bugün de Alanyalı muhtarlarla kahvaltılı toplantıda buluştu. Muhtarlara, göreve geldiği günden bu yana Alanya’ya yapılan hizmetleri ve yerine getirilen talepleri anlatan Başkan Böcek, yeni talep ve önerileri dinledi.
ALANYA’DA 4 BÜYÜK PROJE DEVAM EDİYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Baş Danışmanı Cem Oğuz da Nisan’dan itibaren Büyükşehir Belediyesi ve ASAT tarafından Alanya’da hayata geçirilen yatırımları özetledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’da devam eden 4 önemli çalışması olduğunu belirten Oğuz, “Alanya Hal Projesi, Türkler Katı Atık Tesisi, Alanyaspor Tesisleri ve Gülevşen Cami restorasyon çalışması devam ediyor. Bu yatırımların bedeli 227 milyon 310 bin 520 lira” dedi.
61 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Nisan’dan bugüne Alanya’da 61 milyon 85 bin 185 TL’lik yatırım yapıldığını söyleyen Oğuz, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın yol çalışmaları, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın cadde, kaldırım, mezarlık bakım çalışmaları, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın cadde temizliği, vektörel mücadele gibi çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi. Oğuz, pandemi ile ilgili mücadelenin de aksatılmadan sürdürüldüğünü dile getirdi.
HİZMETLERİ ANLATTI
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Oğuz, aşevi yemek yardımı, sosyal kart, Halk Süt, çölyak hastalarına glütensiz gıda, hasta yatağı gibi yardımların da aksatılmadan sürdüğünü belirtti. Oğuz, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın da sulama borusu, fidan, elektrik desteği gibi yardımlarla üreticinin yanında yer aldığını söyledi. ASAT Genel Müdürlüğü’nün de içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon başta olmak üzere alt yapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Cem Oğuz, Konaklı’da 2 milyon 720 bin liralık derin deniz deşarjı çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
380 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Baş Danışman Cem Oğuz’un ardından sözlerine başlayan Başkan Böcek,
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yan tarafındaki binayı Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası olarak açacaklarını belirtti. Başkan Muhittin Böcek, Alanya için programlanan 380 milyon liralık yatırımın 3 yıl içerisinde tamamlanmış olacağını da söyledi. Muhtarların asfalt, yol, durak taleplerinin hepsinin aşama aşama karşılanacağını belirten Başkan Böcek, “Bu yıl kırsaldaki bütçemiz yılbaşı itibariyle 20 milyon liraydı. Bu 20 milyon lirayı da pandemi süreci dolayısıyla 5 milyona düşürdük” dedi. Başkan Böcek sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz hepimiz sizlerle beraber 5 yıl için seçildik. 3 yıl 8 ayımız var. Bu süreçte Muhittin Böcek olarak Alanyalı hemşerilerime söz verdiğim her konu için ne gerekiyorsa yapacağım. Her zaman muhtarlarımın isteklerine kulak verip yanınızda yer alacağım”.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık