solyanreklam
sagreklam

ASKİ ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜYOR

ASKİ Genel Müdürlüğü Başkent'te yıllardır çözülemeyen altyapı sorunlarını çözmek için 7/24 mesai harcıyor.

ASKİ ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜYOR
  • 29 Ağustos 2020, Cumartesi 15:50

ASKİ Genel Müdürlüğü Başkent’te yıllardır çözülemeyen altyapı sorunlarını çözmek için 7/24 mesai harcıyor. Son olarak Yenimahalle ATA Mahallesi’nde son 3 yıldır yaşanan su sorununu çözüme kavuşturan ASKİ ekipleri, Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi’nde su israfına neden olan arızaya da anında müdahale ederek su kaybı yaşanmasını önledi.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, altyapı sorunlarına ve vatandaşların ihbarlarına anında müdahale ederek kent genelinde yaşanan mağduriyetleri gidermeye çalışıyor.

ASKİ ekipleri son 3 yıldır basınç düşüklüğü nedeniyle Yenimahalle İlçesi Ata Mahallesi’nde yaşanan içme ve kullanma suyu problemini çözüme kavuştururken, Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi’nde de su israfına neden olan arızaya jet hızıyla müdahale ederek su kaybının önüne geçti.

ASKİ EKİPLERİ 7/24 SAHADA

Ata Mahallesi’nde yer alan ve 3 bin kişinin yaşadığı Şelale, Tekirdağ Park Evleri, Aydınkent, Mutlu, Güzel Aküzüm, Akonur, Dilara, Maviladin, Sermina Life ve Kainat Evleri Sitelerinin sakinleri, yıllardır yaşadıkları su sorunu nedeniyle çamaşır yıkayamadıklarını ve bahçelerini sulayamadıklarını bildirdi.

Artan şikayetleri dikkate alan ASKİ ekipleri mahalledeki birçok sitede tazyiksiz suyun üst katlara çıkmadığını tespit etti. Mahalledeki 12 sitede ikamet eden bin 400 aboneyi etkileyen su sorunu, ASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin iki gün süren yoğun çalışmaları ile çözüldü. ASKİ, T55 depodan gelen 150’lik düktil hattan söz konusu 12 siteye bağlantı vererek, 1.6 bar olan su basıncını 4.6 bara yükselterek abonelere rahat bir nefes aldırdı.

ASKİ’YE TEŞEKKÜR

Ata Mahallesi Muhtarı Cem Gürkan, su deposu olmayan villaların ciddi bir sıkıntı yaşadığını belirterek, “ASKİ Yenimahalle Bölge Müdürümüz ve değerli ekibi bu sorunu çözdüler” sözleriyle ASKİ’ye teşekkür etti.

Mahalle sakinlerinden Ahmet Çalışkan, “Kirli çamaşırlarını yıkamak için Batıkent’teki ablasına götüren bir komşum var ancak şimdi rahatız” derken, ilk zamanlar su sorununun hafta sonları herkesin evde olduğu saatlerde yaşandığını ancak daha sonra sorunun hafta içinde de devam ettiğini anlatan Gökhan Kubilay ise şöyle konuştu:

“Sıkıntı mesai saatlerinde de devam edince sorunun hattan kaynaklı olduğunu anladık. Birkaç gün önce de güzel haberi aldık ve çok mutlu olduk. Bahçemizi daha rahat suluyoruz. Çamaşır makineleri çalışıyor. Özellikle ev hanımları rahat etti. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

SU İSRAFINA YOL AÇAN ARIZAYA JET HIZINDA MÜDAHALE

Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaşın sosyal medya hesabı üzerinden ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’e ulaşmasının ardından ASKİ ekipleri jet hızıyla arızaya müdahale etti.

Gölbaşı’nda ikamet eden Gülşen Sarıcı adlı bir vatandaşın ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’e saat 00.15’te tweet atarak ulaşması üzerine harekete geçen ASKİ Gölbaşı Bölge ekipleri arızayı kısa sürede gidererek, su israfını önledi. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Karşıyaka Mahallesi 730/1 Sokak’ta içme suyu borusundaki kaçağı fark eden Gülşen Sarıcı’nın yapmış olduğu ihbar için kendisine teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık