ÇOCUK SESLERİ YILDIRIM KREŞLERİNDE YANKILANACAK

Gerçekleştirdiği eğitim yatırımları ve destek çalışmalarıyla ilçenin geleceğine katkı sunan Yıldırım Belediyesi, bölgesel kreşleriyle Yıldırımlı minikleri yarınlara hazırlayacak.

ÇOCUK SESLERİ YILDIRIM KREŞLERİNDE YANKILANACAK
  • 11 Aralık 2018, Salı 11:25

Toplumların refah seviyelerinin yükselmesinde ana unsurlardan biri olan eğitime verdiği destekle ilçeye yeni okul alanları ve eğitim yuvaları kazandıran Yıldırım Belediyesi’nin, Millet Mahallesi’nde inşa ettiği kreş binasının yapımı tamamlanarak hizmet vermeye hazır hale getirildi. Okul öncesi eğitime büyük katkı sağlayacak 2 katlı kreş binası, toplamda bin 181 metrekarelik alanda yer alacak ve içerisinde oyun ve etkinlik odası, uyku odası, emzirme odası, emekleme odası, alt açma odası, sağlık odası ve çok amaçlı salon yer alacak.

‘EĞİTİM ALANINDA ÖNEMLİ YATIRIMLAR’

Yıldırımı geleceğe taşıyacak fiziki, sosyal ve kültürel projeleri teker teker hayata geçirdiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Eğitim, bir şehrin geleceğe taşınmasındaki en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bu düşünce ile  çocukların ve gençlerin donanımlı bireyler olarak yetişmeleri adına eğitime tüm gücümüzle destek oluyoruz. Yıldırım’ın her alanda gelişmesi adına bölgesel kreşlerimizi eğitim alanında yapılan önemli yatırımlar arasında görüyoruz. Okul öncesi eğitim evlatlarımızı temel eğitime ve geleceğe hazırlayan çok önemli bir dönemdir. Öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alan çocuklarımız kreşlerimizle geleceğe emin adımlarla hazırlanacaklar” diye konuştu.

‘VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ’

Kreş binasının kısa sürede tamamlanarak açılışının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Edebali, “Yerel yönetimler olarak okullarımızın rehabilite edilmesi, eksikliklerinin tamamlanması, yeni okulların yapılması konularına çok büyük önem veriyoruz. Biz 100 projemiz içerisinde Yıldırım’a kreş sözleri vermiştik. Şevket Yılmaz Hastanemizin içerisinde yaklaşık 2 bin metre kareye yakın bir kreşi,75.Yıl Mahallemizde bin 300 metrekarelik bir kreşi ve Millet Mahallemizde de bin 181 metrekarelik kreşimizi bu dönem hayata geçirmiş olacağız ve önümüzdeki zaman diliminde de yeni kreşlerin yapımına devam edeceğiz. Çünkü okul öncesi eğitimin ne kadar önemli, hayati olduğunu, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında ne kadar önem arzettiğini çok iyi biliyoruz. Bu çalışmalarla Yıldırımımızı geleceğe hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık