BÜYÜKŞEHİR'DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik Ekim ayında başlatılan 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' tamamlandı.

BÜYÜKŞEHİR'DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
  • 18 Ocak 2019, Cuma 10:45


Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik Ekim ayında başlatılan “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları dahil olmak üzere yaklaşık 2 bin 600 personel bu eğitime tabi tutuldu.

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARINI ÖNLEMEK İÇİN

Büyükşehir Belediyesi, uzman eğitmenler eşliğinde kurum personeline yönelik düzenlediği seminer ve eğitim programlarına hız kesmeden devam ediyor. 

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı ÇASGEM ile işbirliği yapan Büyükşehir Belediyesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi için personel eğitimlerini sürdürüyor.

İş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişmesi amacıyla verilen eğitimlerde; çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, ilk yardım, tütün ürünlerinin zararları, yangından korunma yöntemleri, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş yeri temizliği ve düzeni ayrıntılı olarak anlatıldı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık