solyanreklam
sagreklam

BU MERKEZDE YAŞAM VAR

Edirne Belediyesi'nin hizmete sunduğu; tiyatrosundan bale salonuna, masa tenisinden müzik kursuna kadar;...

BU MERKEZDE YAŞAM VAR
  • 19 Aralık 2018, Çarşamba 12:40

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımız daha da donanımlı yetişmeli’ diyerek kısa bir süre önce eski İmam Hatip Lisesi yanındaki binada hizmete sunduğu Edirne Yaşam Merkezi; çocuklara ve kadınlara umut olmaya devam ediyor. Tiyatrosundan bale salonuna, masa tenisinden müzik kursuna kadar; çocukların kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda ücretsiz eğitim aldığı Edirne Yaşam Merkezi’nde hafta içi pazartesi hariç her gün Saat 13.00 ile 17.00 arası Ritim Atölye Çalışması gerçekleştiriliyor. 5-18 yaş arasındaki çocukların katıldığı ritim atölyesinde çocukların dinleme, konsantrasyon, odaklanma ve risk alma yetileri gelişiyor; motivasyon ve iş birliğini öğrenen öğrenciler hayata güvenle bakıyor.

Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri saat 10.00-15.00 saatleri arasında ev kadınları Edirnekari Atölyesi’nde kentin geleneksel el sanatını öğreniyor. Kadınların sosyal yaşama daha da aktif katılmasının amaçlandığı atölye çalışmalarıyla kadınlar, el becerilerini geliştirerek; ev ekonomilerine katkıda bulunabilecekleri yeni deneyimler elde ediyor.

Edirne Yaşam Merkezi’nde yine Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri 10.00-15.00 saatleri arasında çocuklar Resim Atölyesi’nde buluşuyor. Resim Atölyesine katılan öğrenciler, çizim ve boyama tekniklerini öğreniyor aynı zamanda da hayallerini resmediyor.

Merkez, Salı ve Çarşamba günleri ise Psikolojik Danışmanlık Hizmeti veriyor.  Ayrıca öğrenciler ve velileri hafta içi her gün merkezdeki kütüphaneden ve çocuk oyun odasından istedikleri zaman faydalanabiliyor. Hafta içi her gün satranç, dart  ve masa tenisi  gibi aktiviteler Edirne Halkı’na ücretsiz olarak sunuluyor.

Ayrıca Yaşam Merkezi’nde kısa bir süre sonra açılacak olan dans, tiyatro, drama atölyeleri ve dekoratif el sanatları kurslarına kayıtlar da devam ediyor.

Edirne’ye bugüne kadar birçok tesis, birçok merkez kazandırdıklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugüne kadar Edirne’ye kazandırdığımız tüm projeler ebetteki çok değerli ancak kısa bir süre önce hizmete açtığımız Edirne Yaşam Merkezi’nin yeri bambaşka. Çünkü Edirne Yaşam Merkezi; geleceğimizin teminatı çocuklarımıza umut olan: Türkiye Cumhuriyeti'ni emanet edeceğimiz ve bu Cumhuriyeti yaşatacak, yükseltecek, ilelebet payidar kılacak olan çocuklarımızın gelecek güvencesine kavuşacakları bir mekan. Biz bu Yaşam Merkezi’ni bir başlangıç olarak kabul ediyoruz; çünkü inanıyoruz ki Yaşam Merkezi’ne her geçen gün giderek artan talep bizi birden fazla yaşam merkezi açmamıza zorlayacaktır.  Çocuklarımız, evlatlarımız için bugüne kadar elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık; onlara birçok fırsatlar sunduk. Çünkü hedefimiz çocuklarımız dünyayla rekabet edebilecekleri koşulları oluşturmak. Bu hedefle onların yanında olmaya onlar için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyoruz” dedi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık